Przetestuj Star Wars: Edge of the Empire

1 minuta czytania

Trwające targi GenCon okazały się interesujące także dla fanów gier RPG spod szyldu Star Wars, bowiem poznaliśmy pierwsze informacje na temat Star Wars: Edge of the Empire.

star wars, star wars edge of the empire

Fantasy Flight Games, czyli oficjalny właściciel praw do wydawania gier towarzyskich z logiem sagi Lucasa, proponuje nową grę RPG. Edge of the Empire to tak właściwie pierwszy z trzech podręczników źródłowych, dzięki któremu będziemy mogli wcielić się w łowców nagród, łajdaków, przemytników czy nieustraszonych odkrywców. Drugi tom, zatytułowany Age of Rebellion, skupi się na walce przeciwko Imperium po stronie Sojuszu Rebeliantów. Dzięki temu zabiegowi dane nam będzie zagrać szpiegiem, pilotem czy zwykłym żołnierzem. Ostatni z trzech planowanych podręczników, Force and Destiny, to, jak się pewnie domyśliliście po tytule, szansa na wskoczenie w buty użytkownika Mocy.

Dopiero wszystkie trzy podręczniki tworzą cały system, w którym będziemy mogli sami wybrać, kim w danym momencie chcemy zagrać. Każdy tom jednak ma być tak zbudowany, by współpracować z pozostałymi. Co to oznacza dla gracza? Przede wszystkim to, iż bez pozostałych dwóch gra nie stworzy spójnej całości, nadającej się do zwykłej rozgrywki.

Aby w pełni odpowiedzieć potrzebom graczy, pierwszy z podręczników wszedł w fazę beta testów. Niestety, obejmują one jedynie mieszkańców Ameryki Północnej, którzy swoje uwagi mogą zgłaszać drogą mailową lub za pośrednictwem oficjalnego forum.

Nim to jednak uczynią, muszą zakupić podręcznik w fazie beta, który wyceniono na $29.95. W ramach tej ceny twórcy obiecują 224 strony niezbędnych zasad i informacji o świecie gry. Zakupu można dokonać za pośrednictwem oficjalnego sklepu FFG.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...