Dziś rusza czwarty sezon Wojen Klonów

2 minuty czytania

Dzisiejszego wieczora na amerykańskim kanale Cartoon Network zostaną wyemitowane dwa pierwsze odcinki czwartego sezonu animowanego serialu Wojny Klonów.

W pierwszym odcinku, Water War, zgodnie z nazwą zanurzymy się pod wodę. Akcja rozgrywać się będzie na dotąd nie widzianej w serii planecie Kalamar. Nad jej mieszkańcami, Kalamarianmi i Quarrnami, wisi widmo wojny domowej. Wszystkiemu winna jest śmierć króla Kalamara, która przerywa próby porozumienia się. Wzajemną niechęć podsyca Separatysta Riff Tamson i nieszczęściu ma zapobiec wysłanie negocjatora w osobie Padme Amidali.

Na rozmowy o pokoju jest już jednak za późno.Książę Lee-Char, syn zamordowanego władcy planety, jest zbyt młody, by objąć tron, zaś Quarrenowie ochoczo korzystają z pomocy Separatystów, by pozbyć się wrogów.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Główny reżyser, Dave Filoni, powiedział, że "w tych odcinkach cały czas przebywamy pod wodą, co postawiło przed nami nowe wyzwania.". Dodaje, że chciał, aby "kamera poruszała się jak w prawdziwym sprzęcie do nagrywania pod wodą".

Dodatkowo, cały sezon ma stawiać na poprawę warstwy wizualnej, pozwalającej na pokazywanie nawet tysiąca naraz walczących jednostek. Dave porównał to do otwierającej Zemstę Sithów sceny walki rozgrywającej się nad Coruscant.

Tuż po Water War zostanie wyemitowany drugi odcinek, który nazwano Gungan Attack. Znów tytuł zdradza część fabuły, gdyż epizod ten jest kontynuacją poprzedniego. Kalamarianie i Jedi znajdują się w beznadziejnej sytuacji, zmuszeni chować się po podwodnych jaskiniach w obliczu niespodziewanych ataków ze strony Separatystów.

Ich przywódca, wspomniany już Riff Tamson, obrał sobie za cel księcia Lee-Chara. Wie, że jego śmierć złamie morale obrońców i pozwoli szybko rozstrzygnąć konflikt na swoją korzyść. Zdwaja więc swoje wysiłki i nie waha się użyć specjalnych jednostek, które otrzymał od samego Dooku.

Świadomy sytuacji Yoda, nie mogąc skontaktować się z posiłkami ze strony Republiki, wzywa na pomoc ziemnowodną Wielką Armię Gungan. Mistrz Jedi musi mieć nadzieję, że posiłki zdążą dotrzeć na czas i odwrócić wynik wojny.

Na pocieszenie dla tych, którym malo Gwiezdnych wojen a nie mają szansy śledzić kolejnego sezonu Wojen Klonów małe przypomnienie. Od dziś w sprzedaży jest kompletna saga Lucasa w wersji na Blu-ray. Na 9 lub 3 płytach będzie można zobaczyć, jak to wszystko się zaczęło, korzystając z niektórych odświeżonych efektów specjalnych i przysłuchując się polskiemu dubbingowi.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...