W sprzedaży Star Wars Komiks 5/2011

1 minuta czytania

Od dziś nabyć możemy majowy numer Star Wars Komiks. Komiksowi weterani, Duursema oraz Ostrander, przygotowali historię pt. "Jedi: Hrabia Dooku" (Jedi: Count Dooku).

star wars, komiksstar wars, komiksstar wars, komiks

Opowiada ona dalsze losy Quinlana Vosa, którego poznaliśmy już w komiksach autorstwa Aayla Secura. Jest on szpiegiem Jedi, któremu udało się przeniknąć w szeregi zwolenników tytułowego Hrabiego Dooku. Ten ostatni jest arystokratą z planety Serenno i był niegdyś padawanem samego Yody, a następnie Qui-Gona Jina. Przekonany o słabości senatu, kanclerza i Rady Jedi, opuścił szeregi rycerzy. Uważał, że ci ostatni nie doceniają zagrożenia związanego z powrotem Sithów i zmian, jakie będą miały miejsce w Galaktyce. W końcu przeszedł na Ciemną Stronę Mocy i otrzymał imię Darth Tyranus. Jedi jeszcze przez długi czas nie wiedzieli o tym fakcie i sądzili, że Dooku postanowił działać na własną rękę.

Scenariusz przygotował John Ostrander, rysunki Jan Duursema, zaś tuszu użyczył Dan Parsons. Kolorami zajął się Brad Anderson, a okładkę przygotowali wspólnie Jan Duursema i Brad Anderson. Całość na język polski przełożył Zbyszek Grzędowicz. Za 48 stron majowego numeru będziemy musieli zapłacić 6,50 PLN.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...