Egmont atakuje w grudniu

3 minuty czytania

Szykuje się dobry miesiąc dla wszystkich fanów komiksów ze świata Gwiezdnych Wojen. Grudniowy pakiet wydawnictwa Egmont to aż cztery pozycje związane ze Star Wars.

2 grudnia w sprzedaży pojawi się pierwszy tom historii o nazwie Wektor, która będzie obejmować wszystkie ery uniwersum SW. Całość podzielono na dwa rozdziały. Pierwszy jest w istocie piątym tomem serii Rycerze Starej Republiki. Agentka Jedi, Celeste Morne, zostaje wysłana w strefę konfliktu. Ma nie dopuścić do tego, by sithański Talizman Muura wpadł w ręce Mandalorian. W trakcie misji natrafia jednak na padawana Zayne’a Carricka, który zostaje wrobiony w morderstwo z rąk własnych mistrzów. Cel Celeste zmienia się – agentka musi zmierzyć się z mroczną mocą talizmanu i powstrzymać mandaloriańskich najeźdźców, którzy szykują atak na Republikę.

wektor, star wars, komikswektor, star wars, komiks

Drugi rozdział do trzeci tom cyklu Mroczne Czasy. Sithański artefakt ponownie zwraca na siebie uwagę. Po blisko 4000 lat, już po śmierci Republiki i utworzeniu Imperium, Darth Vader pragnie zdobyć Talizman Muura. Ten znajduje się w posiadaniu przemytników, którzy nie są świadomi skarbu, jaki wpadł w ich ręce. Darth Vader przygotował dla nich pułapkę, lecz nie spodziewa się, iż artefakt nie przetrwałby sam i znalazł sobie obrońców. Lord Sithów będzie musiał stawić czoła wściekłości potężnej magii Sithów oraz Jedi za czasów Republiki.

Za scenariusz odpowiadają John Jackson Miller oraz Mick Harrison. Rysunki stworzyli Scott Hepburn oraz Doug Wheatley. Za 144 strony "Wektora" przyjdzie nam zapłacić 39,00 PLN.

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 4/2010 (7): Rebelia zawiera w sobie opowieść Drobne zwycięstwa. Jej bohaterką jest Deena Shan, która przystępuje do Rebelii tuż po zwycięskiej bitwie o Yavin i zniszczeniu Gwiazdy Śmierci. Podszywała się pod imperialną porucznik na planecie Kalist VI. Darzyła uczuciem jednego z oficerów Imperium, lecz mimo to wypełniła swoją misję umożliwiając uwolnienie ważnego jeńca, Jorina Sola, jak też dobycie bezcennego paliwa. Teraz nosi się z zamiarem opuszczenia Sojuszu.

star wars, komiksstar wars, komiks

Scenariusz to dzieło Jeremy'ego Barlowa, rysunki Colina Wilsona, zaś okładkę stworzył Colin Wilson. Za to wydanie specjalne zapłacimy 9,99 PLN. Premiera, tak jak "Wektora", także 2 grudnia.

Star Wars Komiks 9/2010 to kolejne historie dla miłośników Star Wars. Pierwsza z nich, Boba Fett: Z odzysku, będzie opowiadać jedną z przygód tego sławnego łowcy nagród, którego usługi były wysoko cenione przez bogatych, prywatnych zleceniodawców, ale także przez złowrogie Imperium. Mimo że Boba wciąż ulepszał i poprawiał swoją mandaloriańską zbroje może się okazać, że żaden pancerz nie jest wystarczający na przygodę, która go czeka. Scenariusz stworzył John Wagner, rysunki to dzieło Carlosa Ezquerra, za kolory odpowiada Cary Porter a za okładkę – Timothy Bradstreet.

star wars, komiksstar wars, komiks

Końca nie widać to ostatnia z tryptyku komiksowych historii podczas bitwy o Kamino. W walce biorą udział Kalamarianie pod wodzą wybitnego stratego – Meraia. Z tej samej, ziemnowodnej rasy, wywodził się admirał Ackbar, który dowodził atakiem rebeliantów na drugą Gwiazdę Śmierci. Scenariusz wyszedł spod ręki Scotta Allie, rysunki to dzieło Tomasa Giorello, a kolory Joe'ego Wayne.

Wolna pamięć opowiada losy znanego droida astromechanicznego – R2-D2. Historia ta ma nawiązywać do klasycznej historii, w której wygląd głównego bohatera, w przeciwieństwie chociażby do C-3PO, nie ulegał zmianie. Scenariusz stworzył Brett Matthews, rysunki Vatche Mavlian, zaś całość pokolorowała Michelle Madsen.

Za 48 stron Star Wars Komiks 9/2010 zapłacimy 5,99 zł.

Star Wars Komiks Extra 1/2010 (1): The Clone Wars – Niewolnicy Republiki obejmuje początek okresu tytułowych Wojen klonów. Na kartach tej opowieści spotkamy wszystkich znanych bohaterów serialu animowanego – Anakina, Obi-Wana, C-3PO, Jar-Jar Binksa, kapitana Cody'ego, Aaylę Secura czy generała Grievousa. Wystąpią także nowe, nieznane z filmowej sagi, jak Mroczna Jedi Asajj Ventress oraz padawanka Anakina, Ahsoka Tano. Za scenariusz odpowiada Henry Gilroy, rysunki stworzyli Scott Hepburn i Ramón Pérez oraz Lucas Marangon, całość pokolorował Michael E. Wiggam, zaś okładkę nadał Lucas Marangon.

star wars, komiksstar wars, komiks

144 strony tego zeszytu wyceniono na 14,99 PLN. W sprzedaży od 22 grudnia.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...