Star Trek Online

Począwszy od dziś, Star Trek Online przechodzi na coraz popularniejszy system Free-To-Play. Oznacza to, że do zabawy nie musimy już uiszczać co miesiąc abonamentu.

star trek online

Zapowiedzi przejścia gry na system rezygnacji z abonamentu nie okazały się być jedynie obietnicami. Od dziś gra w Star Trek Online jest możliwa bez potrzeby opłacania abonamentu. Co jednak z tymi, którzy do tej pory wspierali dzieło Cryptic? Będą otrzymywać każdego miesiąca 400 Cryptic Points (waluta w grze), którą będą mogli zużyć m.in w celu przyspieszenia rozwoju postaci. Punkty nie będą jednak przyznawane na początku każdego miesiąca, lecz począwszy od dnia wykupienia specjalnego konta.

Chociaż znika abonament, to pozostają konta typu Gold. W przeciwieństwie do tych darmowych, nie będą miały limitowanego wyboru postaci czy miejsca w ekwipunku. Mówiąc inaczej – wzorem chociażby takiego Age of Conan możemy się bawić za darmo, ale należy liczyć się z tym, że napotkamy kilka ograniczeń. Za ich odblokowanie będziemy musieli już zapłacić.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie głównej gry.

Star Trek Online

Star Trek Online będzie darmowe

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jak donosi Gamasutra, potwierdziły się doniesienia o przejściu Star Trek Online w system free to play.

star trek online, perfect world

Już od zeszłego roku myślano o likwidacji abonamentu, co miało przyczynić się do poprawy wyników finansowych studia Cryptic. Po tym, jak firma została przejęta przez chiński Perfect World, nowy właściciel szukał rozwiązania pozwalającego na zdobycie większej ilości graczy zarówno na rynku amerykańskim, jak i chińskim. Kelvin Lau, dyrektor finansowy Perfect World, poinformował, że zdecydowano się na uczynienie STO grą w systemie free to play. Obecnie właśnie nad tym pracuje Cryptic i za darmo mamy pograć jeszcze pod koniec tego roku.

Na podobną zagrywkę zdecydował się Funcom ze swoim Age of Conan, co pozwoliło temu tytułowi nie tylko uratować się przed skasowaniem, ale także jeszcze na siebie zarobić. Miejmy nadzieję, że tym przypadku będzie tak samo.

Star Trek Online

Star Trek Online też darmowy?

Dodał: , · Komentarzy: 4

Rezygnacja z abonamentu w grze MMO wcale nie musi oznaczać ogromnych strat. Wręcz przeciwnie, co zresztą udowodnili już ludzie ze studia Turbine udostępniając wszystkim na stałe możliwość gry w The Lord of the Rings Online. Nieobowiązkowe mikropłatności wydają się generować jeszcze większe przychody. No i nowych graczy myślących o wyzwoleniu Śródziemia pojawiło się w świecie gry. Nic więc dziwnego, że inni producenci zaczęli myśleć o wprowadzeniu darmowej rozgrywki w swoich MMO.

Jack Emmert, szef studia Cryptic, w jednym z wywiadów powiedział, że wizja darmowej rozgrywki w Star Trek Online gdzieś w oddali iskrzy się i świeci coraz jaśniej. Bo niestety tytuł ten nie osiągnął takiego sukcesu, jaki się zapowiadał. Emmert na pytanie serwisu Eurogamer, czy Star Trek Online będzie darmowy odpowiedział: "Jestem pewien, że ludzie zastanawiają się, czy zrobimy to ze Star Trek Online. Zależy od tego, czy pomysł ten sprawdzi się w Champions Online. Jeśli ludzie chcą zmiany modelu gry na darmowy, powinni zebrać się do gry w Champions i uczynić ten tytuł wielkim sukcesem. To byłby dla nas silny sygnał."

screen, mmo, zdjęcie, star trek online

Jack Emmert wyraził też chęci na osiągnięcie podobnego sukcesu, co studio Turbine i ich Dungeons and Dragons Online, który po przejściu na model Free2Play, stał się w Stanach Zjednoczonych trzecim najpopularniejszym MMO. W dalszej części wywiadu Emmert mówił: "Nie powiedziałem, że osiągnięcie kilkakrotnie większych zysków, niż odnotowało Turbine, to dla nas sprawa życia i śmierci. Mamy jednak nadzieję na rozwój grupy naszych fanów, a potem... pożyjemy i zobaczymy. Byłoby świetnie, jeśli zrównalibyśmy się z Turbine statystykami, ale jeśli się nie powiedzie, to trudno".

Star Trek Online

Star Trek Online na razie nie na konsole

Dodał: , · Komentarzy: 0

Do niedawna można było jeszcze zobaczyć iskierkę nadziei mówiącą o pojawieniu się MMORPG o tytule Star Trek Online na konsole Xbox 360 i Playstation 3. Niestety przedstawiciel studia Cryptic ostudził nadzieje i ugasił ową iskierkę informując o braku jakichkolwiek planów w tym względzie.

W jednej z wypowiedzi możemy przeczytać, że "W zasadzie jest podobnie, jak w przypadku konsolowej wersji Champions Online. Jest to czymś, co możemy łatwo zrobić pod względem technologicznym. Mamy już wersję gry działającą na niektórych konsolach oraz plany, jak wykorzystać odpowiednio możliwości tych platform. Obecnie występują jednak pewne problemy w kwestii biznesowej. Podobnie jak w przypadku Champions, prace nad konsolową wersją Star Trek Online zostały więc na razie wstrzymane."

Słowa "na razie" zmuszają zainteresowanych do rozmyślań, że tytuł ten na konsole nie został jeszcze zatracony. Ale gdyby spojrzeć w przeszłość i zobaczyć, jak wiele projektów tego typu okazało się zwyczajnymi niewypałami, to aż ciężko uwierzyć, by i w tym przypadku zdarzył się jakiś wyjątek. Ostatnia nadzieja chyba w Final Fantasy XIV.

Star Trek Online

Kup sobie brzydala

Dodał: , · Komentarzy: 0

Chociaż do europejskiej premiery Star trek Online zostały jeszcze dwa dni, to w Ameryce rozpoczęło się kosmiczne szaleństwo. Cryptic Studios już liczy zyski i nie poprzestaje na sprzedaży wyłącznie samej gry, ale udostępnia dodatkowe atrakcje oferowane przez Criptic Store.

klingon, star trek onlineferengi, star trek online

Jak na razie asortyment jest ubogi, ale to tylko kwestia czasu. Do zakupu mamy dwie grywalne rasy: Klingonów oraz Ferengów. Obie rasy nie należą do zbytnio atrakcyjnych, przynajmniej z punktu widzenia Ziemianina, jednakże posiadają swoje unikalne atuty. Waleczni Klingoni zyskują premię do walki bronią wręcz i dystansową oraz nieznaczną odporność na ciosy. Natomiast chciwe Ferengi są wysoce odporne na toksyny i radiację.

Klingoni są warci 240 Crytpic Points ($3 lub €2.6), a Ferengi tylko 80 ($1 lub €0.9).

Star Trek Online

bIjeghbe'chugh vaj bIHegh*

Dodał: , · Komentarzy: 0

Otwarte testowanie bety Star Trek Online już się rozpoczęło i wielu fanów serialu Geniego Roddenberriego z wielką niecierpliwością oczekuje premiery sieciowego spadkobiercy serii. Cryptic Studios nie ukrywało, że w grze pojawi się również wojownicza rasa Klingonów słynąca z wielkiego męstwa i chęci do walki, żyjąca według brutalnych zasad, w których współczucie i słabość traktowane są z największą odrazą. W związku z akcją promocyjną w Internecie pojawił się kolejny film przedstawiający owy gatunek.

* Poddaj się lub zgiń! po klingońsku

Star Trek Online

Otwarta beta Star Trek Online

Dodał: , · Komentarzy: 2

Wreszcie zakończyły się zamknięte testy bety sieciowego Star Trek Online. Oznacza to, iż rozpoczęło się otwarte testowanie bety gry.

star trek online, beta

Wszyscy zainteresowani mogą udać się na główną stronę gry, następnie zdobyć klucz i pobrać klienta gry. Czasu jest niewiele – otwarte testy rozpoczęły się dzisiaj i potrwają do 26 stycznia. Wszystkie czynności opisano w oficjalnym FAQ. Tam też znajdziecie odnośnik, z którego można pobrać klienta gry.

Star Trek Online

Wprost do lwiej paszczy

Dodał: , · Komentarzy: 0

Po ujawnieniu informacjo dotyczących specjalnych edycji: kolekcjonerskiej i deluxe, Atari postanowiło kontynuować promocję nieźle zapowiadającego się MMO – Star Trek Online.

Tym razem w sieci pojawił się film pt. Into the Lion's Den, który jest pierwszą odsłoną większej serii o tytule The Veil of Space. A w nim przedstawiona została ekspedycja wysłana do punktu geologicznego. Jednakże naukowcy zostali zabici przez Klingonów... a więc konflikt gotowy.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Wczytywanie...