Pierwszy projekt Tactical Adventures

2 minuty czytania

Informacja prasowa

Niezależne francuskie studio zapowiedziało swój pierwszy projekt – taktycznego RPG-a o tytule "Solasta: Crown of the Magister". Tytuł, który niedługo ma się ukazać na Steamie jest wyrazem hołdu dla najpopularniejszej gry RPG na świecie, a jednocześnie daje duże możliwości kształtowania losu rozgrywki.

solasta

Gra zaczyna się w klasyczny sposób. Gracz tworzy czteroosobową drużynę, korzystając z kilku dostępnych ras i klas, a następnie losuje statystyki. Po zebraniu w ten sposób ekipy udaje się w podróż po królestwach Solasta, by odkryć ich tajemnice i historie obejmujące różne światy. Gra stawia na dynamikę i nowy rodzaj gry wertykalnej. Scenariusze i otoczenie można wykorzystać podczas planowania strategii, pozwalając w ten sposób na granie takim stylem, jaki najbardziej upodoba sobie gracz.

solasta

Tactical Adventures to niewielki zespól miłośników gier stołowych, zafasynowanych gatunkami Pen&Paper oraz D&D od ponad 30 lat – mówi Mathieu Girard, założyciel studia i dyrektor kreatywny "Solasta: Crown of the Magister". – Od zawsze marzyliśmy o tym, aby stworzyć własną grę. Zebraliśmy najlepsze funkcje naszych ulubionych tytułow i tak rozpoczęliśmy pracę nad Solasta. Wiele elementów zostało udoskonalonych, wiele też dodanych, jak np. znaczenie światła, wertykalność, przygoda drużynowa i rzucanie kostką. Korzystamy z zasad gier stołowych, które zbudowały pomost pomiędzy gatunkiem Pen&Paper i grami wideo.

solasta

Głównymi cechami gry są:

  • trójwymiarowy świat, który można w najróżniejsze sposoby eksplorować i wykorzystać w walce
  • bogaty wybór przy tworzeniu drużyny, która podoła swojemu zadaniu tylko dzięki zgranej pracy zespołowej
  • mechanika światła, które służy zarówno w eksploracji, jak i w walce, ale za cenę ujawnienia pozycji
  • Możliwość rozwiązywania konfliktów i napotkanych sytuacji na różne sposoby

Gra uzyska możliwość wsparcia poprzez Kickstartera, a w niedalekiej przyszłości Steam udostępni możliwość ogrania wersji demonstracyjnej. Zapraszamy również do obejrzenia pierwszego trailera.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...