outpost2
Solasta: Crown of the Magister
solasta: crown of the magister

Kilka dni temu miała miejsce premiera "Solasta: Crown of the Magister", a twórcy wprowadzają już pierwsze poprawki (1.0.18 Hotfix) bądź ostrzegają o większych błędach, nad którymi wciąż pracują. Nie należy uzbrajać się w kilka broni – Orc Javelin, Orc Shortbow czy Ogre Javelin. Gdy zapiszesz grę, będąc w ich posiadaniu, możesz później nie wczytać tego save'a. Nadal nie poprawiono nieprawidłowo umieszczonych bród na twarzach postaci czy czarnego ekranu podczas rozpoczynania nowej kampanii.

Pełną listę mniejszych i większych łatek znajdziecie pod tym adresem.

Solasta: Crown of the Magister
solasta: crown of the magister

W dniu wczorajszym miała miejsce premiera "Solasta: Crown of the Magister", kończąc tym samym po siedmiu miesiącach wersję wczesnego dostępu. Najnowsza, oznaczona numerkiem 1.0, pozwoli na przejście całej głównej kampanii oraz wszystkich zadań pobocznych, pozwalając w tym czasie na awans twojej postaci aż do poziomu 10. Co ważne, zapisy gry z marcowej aktualizacji będą kompatybilne z obecną wersją, lecz twórcy zalecają rozpoczęcie zabawy od początku, aby doświadczyć wszystkich zmian.

Kreator lochów nadal pozostaje w fazie beta, jednak oferuje trzy nowe środowiska, potwory oraz przedmioty. Obok Nekropolii możesz nacieszyć się tworzeniem poziomów w Twierdzy, Jaskiniach z lawą czy Pałacu elfów. Cóż, obejrzyjcie jeszcze premierowy trailer gry i zaczynajcie zabawę!

Solasta: Crown of the Magister
solasta: crown of the magister,solasta

Za miesiąc premiera "Solasta: Crown of the Magister". Jej twórcy postanowili przypomnieć jeden z dodatkowych celów zbiórki na Kickstarterze, mianowicie nagranie soundtracku z udziałem orkiestry. W związku z tym do sieci trafił filmik z nagraniem motywu przewodniego gry pt. "World of Light". Co ciekawe, płytka z utworami muzycznymi ma być dostępna w momencie wydania produkcji w formie cyfrowej bądź w pre-orderze jako winyl. Ścieżka dźwiękowa ma składać się z 23 kawałków, wszystkie skomponowane zostały przez Maxime'a Herve'a.

Początek brzmi dla mnie jak nutka z "Gwiezdnych wojen", natomiast później wchodzimy w klimaty znane z uniwersum "The Elder Scrolls" albo Studia Ghibli... Czyli jak dla mnie bomba.

Solasta: Crown of the Magister
solasta: crown of the magister,solasta

"Solasta: Crown of the Magister" to taktyczna, turowa gra cRPG oparta na zasadach 5. edycji Dungeons & Dragons, w której gracz tworzy czteroosobową drużynę, korzystając z kilku dostępnych ras i klas, a następnie losuje statystyki. Po zebraniu w ten sposób ekipy udaje się w podróż po królestwach Solasta, by odkryć ich tajemnice i historie obejmujące różne światy. Produkcja stawia na dynamikę i nowy rodzaj gry wertykalnej. Scenariusze i otoczenie można wykorzystać podczas planowania strategii, pozwalając w ten sposób na granie takim stylem, jaki najbardziej upodoba sobie gracz.

Gra od ponad pół roku znajduje się w fazie wczesnego dostępu, jednak twórcy w końcu ogłosili datę premiery: 27.05.2021. W związku z tą decyzją pojawił się też krótki FAQ, według którego osoby posiadające już wersję wczesnego dostępu nie będą musiały ponownie płacić za grę, a jedynie ściągnąć odpowiednią aktualizację. Rozgrywka planowana jest na ponad 40 godzin, włącznie z zadaniami pobocznymi, i w tym czasie osiągnąć będzie można maksymalnie 10. poziom doświadczenia.

Solasta: Crown of the Magister
solasta,solasta: crown of the magister

Tactical Adventures, twórcy nadchodzącego taktycznego, turowego cRPG opartego na zasadach 5. edycji Dungeons & Dragons, "Solasta: Crown of the Magister", oznajmili, że szykują kreator lochów do gry. Dzięki niemu gracz będzie mógł tworzyć własne przygody w królestwie. Swoje obietnice poparli nie tylko screenami, ale także filmikiem pokazującym, jak to będzie działało.

Kreator lochów będzie przez dłuższy czas w fazie beta, w związku z czym nie zostanie udostępniony wraz z premierą gry. Używać będzie można jedynie zaimplementowanych już w grze przedmiotów oraz potworów, twórcy nie planują możliwości importowania wymyślonych przez graczy elementów. Nie ukrywają jednak, że furtka pozostaje otwarta, jeżeli ktoś stworzy odpowiedni mod.

Solasta: Crown of the Magister

Jeżeli z rozrzewnieniem wspominacie upojne dni, gdy siedzieliście godzinami w kreatorze postaci i długo rozmyślaliście nad rozlicznymi cechami waszych wymarzonych bohaterów w “Baldur’s Gate” czy “Arcanum”, to w grze “Solasta: Crown of the Magister” poczujecie się jak w domu. Twórcy chętnie korzystają ze sprawdzonych rozwiązań znanych z klasyków gatunku i dodają od siebie coś ekstra, co przywodzi na myśl stare dobre czasy a równocześnie niweluje posmak wtórności.

solasta: crown of the magister

Kilka ras i klas do wyboru, możliwość uściślenia naszego pochodzenia i jak wpłynęło ono nasz charakter czy popularne rzuty kośćmi w przypadku rozkładania punktów określających cechy postaci. Generalnie sporo ciekawych informacji, które przekazuje bardzo sympatyczna prezentacja przygotowana przez twórców.

Solasta: Crown of the Magister

Choć wciąż nie mamy nawet mglistego pojęcia o tym, kiedy możemy spodziewać się premiery tego intrygującego taktycznego RPG opartego o zasady systemu Dungeons & Dragons 5.1, to twórcy nie zapominają o swoich fanach i stale o sobie przypominają ciekawymi materiałami. Dziś studio Tactical Adventures zaprezentowało kolejny zwiastun, który ukazuje istotne fragmenty rozgrywki.

solasta: crown of the magister

Wszak kreowanie postaci, tworzenie swojej drużyny i eksploracja to sól każdego dobrego RPGa. Warto rzucić okiem, bo tytuł prezentuje się nowocześnie, ale przy okazji ma w sobie sporo nostalgicznych nut, które trafią prosto do serca fanów klasyki.

Solasta: Crown of the Magister

Lochy i Smoki w Solaście

Dodał: , · Komentarzy: 0

"Solasta: Crown of the Magister" to tytuł, który już miał okazję się przewinąć na łamach naszej strony. Zgodnie z zapowiedziami niezależnego studia Tactical Adventures gra ma oferować wciągającego taktycznego RPG-a, oferującego ciekawe rozwiązania dzięki m. in. wertykalności i zastosowanej mechanice światła. Gra jednak w dalszym ciągu jest rozwijana i do uszu graczy ciągle dochodzą nowe informacje. Wśród tych ostatnich pojawiło się użycie systemu Dungeons and Dragons SRD 5.1

solasta
Solasta: Crown of the Magister

Pierwszy projekt Tactical Adventures

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Niezależne francuskie studio zapowiedziało swój pierwszy projekt – taktycznego RPG-a o tytule "Solasta: Crown of the Magister". Tytuł, który niedługo ma się ukazać na Steamie jest wyrazem hołdu dla najpopularniejszej gry RPG na świecie, a jednocześnie daje duże możliwości kształtowania losu rozgrywki.

solasta

Gra zaczyna się w klasyczny sposób. Gracz tworzy czteroosobową drużynę, korzystając z kilku dostępnych ras i klas, a następnie losuje statystyki. Po zebraniu w ten sposób ekipy udaje się w podróż po królestwach Solasta, by odkryć ich tajemnice i historie obejmujące różne światy. Gra stawia na dynamikę i nowy rodzaj gry wertykalnej. Scenariusze i otoczenie można wykorzystać podczas planowania strategii, pozwalając w ten sposób na granie takim stylem, jaki najbardziej upodoba sobie gracz.

  • 1 strona
Wczytywanie...