Solasta: Crown of the Magister

Jeżeli z rozrzewnieniem wspominacie upojne dni, gdy siedzieliście godzinami w kreatorze postaci i długo rozmyślaliście nad rozlicznymi cechami waszych wymarzonych bohaterów w “Baldur’s Gate” czy “Arcanum”, to w grze “Solasta: Crown of the Magister” poczujecie się jak w domu. Twórcy chętnie korzystają ze sprawdzonych rozwiązań znanych z klasyków gatunku i dodają od siebie coś ekstra, co przywodzi na myśl stare dobre czasy a równocześnie niweluje posmak wtórności.

solasta: crown of the magister

Kilka ras i klas do wyboru, możliwość uściślenia naszego pochodzenia i jak wpłynęło ono nasz charakter czy popularne rzuty kośćmi w przypadku rozkładania punktów określających cechy postaci. Generalnie sporo ciekawych informacji, które przekazuje bardzo sympatyczna prezentacja przygotowana przez twórców.

Solasta: Crown of the Magister

Choć wciąż nie mamy nawet mglistego pojęcia o tym, kiedy możemy spodziewać się premiery tego intrygującego taktycznego RPG opartego o zasady systemu Dungeons & Dragons 5.1, to twórcy nie zapominają o swoich fanach i stale o sobie przypominają ciekawymi materiałami. Dziś studio Tactical Adventures zaprezentowało kolejny zwiastun, który ukazuje istotne fragmenty rozgrywki.

solasta: crown of the magister

Wszak kreowanie postaci, tworzenie swojej drużyny i eksploracja to sól każdego dobrego RPGa. Warto rzucić okiem, bo tytuł prezentuje się nowocześnie, ale przy okazji ma w sobie sporo nostalgicznych nut, które trafią prosto do serca fanów klasyki.

Solasta: Crown of the Magister

Lochy i Smoki w Solaście

Dodał: , · Komentarzy: 0

"Solasta: Crown of the Magister" to tytuł, który już miał okazję się przewinąć na łamach naszej strony. Zgodnie z zapowiedziami niezależnego studia Tactical Adventures gra ma oferować wciągającego taktycznego RPG-a, oferującego ciekawe rozwiązania dzięki m. in. wertykalności i zastosowanej mechanice światła. Gra jednak w dalszym ciągu jest rozwijana i do uszu graczy ciągle dochodzą nowe informacje. Wśród tych ostatnich pojawiło się użycie systemu Dungeons and Dragons SRD 5.1

solasta
Solasta: Crown of the Magister

Pierwszy projekt Tactical Adventures

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Niezależne francuskie studio zapowiedziało swój pierwszy projekt – taktycznego RPG-a o tytule "Solasta: Crown of the Magister". Tytuł, który niedługo ma się ukazać na Steamie jest wyrazem hołdu dla najpopularniejszej gry RPG na świecie, a jednocześnie daje duże możliwości kształtowania losu rozgrywki.

solasta

Gra zaczyna się w klasyczny sposób. Gracz tworzy czteroosobową drużynę, korzystając z kilku dostępnych ras i klas, a następnie losuje statystyki. Po zebraniu w ten sposób ekipy udaje się w podróż po królestwach Solasta, by odkryć ich tajemnice i historie obejmujące różne światy. Gra stawia na dynamikę i nowy rodzaj gry wertykalnej. Scenariusze i otoczenie można wykorzystać podczas planowania strategii, pozwalając w ten sposób na granie takim stylem, jaki najbardziej upodoba sobie gracz.

  • 1 strona
Wczytywanie...