dziki_lad

Martwe zło powróci jako serial!

1 minuta czytania

Comic-Con przynosi zaskakujące wieści – na naszym facebooku pisaliśmy już, że do telewizji może powrócić kultowe "Z Archiwum X". Dzisiaj dowiedzieliśmy się nie mniejszej sensacji – sławny horror, "Martwe zło", znalazł nowy dom na srebrnym ekranie.

martwe zło

Sam Raimi zdradził na kowencie, że jest w trakcie pisania scenariusza wraz z swoim bratem Ivanem. Dotyczy on serialu telewizyjnego opartego na produkcji z Brucem Campbellem. Co więcej, sama gwiazda filmowa będzie miała swój udział przy realizacji projektu. Nie wiemy, tylko czy oznacza to zagranie jednej z głównych ról, zostanie producentem wykonawczym, czy stanięcie za kamerą.

"Martwe zło" zostało nakręcone w 1981 roku i w założeniach miało być niskobudżetowym horrorem. Historia opowiadała o grupie przyjaciół, którzy na weekend zamieszkują w leśnej chatce. Znajdują w niej księgę zmarłych oraz taśmę z nagraniem przywołującym demony. Po odsłuchaniu jej zło atakuje bohaterów.

martwe zło

Z zaskoczeniem przyjęto fakt, że produkcja odniosła duży sukces. Z czasem Sam Raimi stworzył więc jej kontynuacje opatrzone tytułami "Martwe zło 2" oraz "Armia Ciemności". W 2013 roku powstał remake serii, za którego reżyserię odpowiadał Fede Alvareza. Raimi obiecał po tym co najmniej trzy kolejne filmy z serii – pierwszy byłby sequelem remake'u. Drugi nawiązywałby do oryginalnego cyklu i nazywałby się "Armia Ciemności 2". Trzeci byłby wielkim finałem, łączącym obie – starą i nową – serie. Być może projekt ten przerodził się właśnie w serial telewizyjny.

Komentarze

0
·
Oj, ruszają klasykę... Niedobrze. Jestem dość przekonany, że jednak będzie to klapa. Jakoś mało innowacyjne mi się zdaje.
1
·
Ależ ludzie, jakże to?! Lionelu, jak możesz tak mówić! Toż to sam Sam powraca do swoich chorych, martwych, złych wizji! Imperator kiczu powraca? Biorę to!
0
·
Groovy.
0
·

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Wiktul dnia niedziela, 27 lipca 2014, 02:45 napisał

Ależ ludzie, jakże to?! Lionelu, jak możesz tak mówić! Toż to sam Sam powraca do swoich chorych, martwych, złych wizji! Imperator kiczu powraca? Biorę to!


I to mnie przeraża. Ten człowiek powinien wiedzieć, kiedy przestać.
0
·
Uwielbiam takie filmy, kwintesencja starego horroru.

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...