dziki_lad

Nowe informacje o "Gotham"

2 minuty czytania

Bruno Heller, scenarzysta Gotham, ujawnił sporo informacji na temat nachodzącego serialu w rozmowie z EW.com. Jak się okazuje, pierwszy sezon będzie liczył 16 odcinków, a nie jak mówiono wcześniej – 13. Co ważniejsze, Heller zdążył przed rozpoczęciem prac przeczytać sporo komiksów, lecz przyznaje, że nie zamierzał inspirować się żadnym z nich, ponieważ chce podejść do produkcji ze świeżymi pomysłami. Za najlepsze uważa jednak "The Killing Joke" oraz "The Dark Knight Returns" Franka Millera.

gotham

Zdradził też, że wbrew niektórym opiniom, "Gotham" nie będzie typowym proceduralem, lecz skupi się bardziej na wątku głównym. Jednak wielkość i złożoność projektu nie pozwala na inne ukazanie go niż w odcinkach.

Twórcom zależało, aby odpowiednio przedstawić postacie uniwersum Batmana. Dlatego każdą rozłożono na czynniki pierwsze, aby potem stworzyć ich młodsze wersje. Ważnym elementem ma być ich psychologia, od której rozpoczęto konstrukcję charakterów.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Pojawiały się obawy o nastrój serialowego Gotham – ten zdaniem Hellera przewyższy znany z kinowych hitów o Batmanie. Tamtejsze miasto było ponure, surowe i gotyckie, a jednocześnie wizualnie nieszczególnie przyjemne. Serialowe Gotham zostanie ukazane z ulicznej perspektywy oraz będzie barwniejsze, żywsze i bardziej kolorowe. Inspiracją dla twórców był Nowy York z lat '70. Nie obyło się także bez odniesień do "Agentów S.H.I.E.L.D.". Jak podkreśla Heller, to są dwa różne seriale – w produkcji ABC superbohaterowie są po prostu w innym miejscu, podczas gdy w "Gotham" oni się jeszcze nie narodzili.

gotham

Co więcej, z pewnością pojawi się Joker. Heller ma świadomość zadania, jakie staje przed twórcami – w końcu Joker to najbardziej rozpoznawalny wróg Batmana. Nie pojawi się więc w "Gotham" od razu. Ma zostać wprowadzony w późniejszym czasie. Heller zapewnił, że postać będzie dokładnie przemyślana oraz dopracowana i ma być bliższa wersji Heatha Ledgera niż Cesara Romero.

gotham

Do tego oprócz znanych antagonistów pojawią się ci mniej popularni jak Fish Mooney (na zdj. powyżej), szefowa przestępczego światka oraz właścicielka klubu nocnego, potrafiąca czytać w ludziach jak w otwartych księgach. To dla niej pracuje Pingwin. Jako że – dla przykładu – Pingwina czy Jokera nie można uśmiercić, zaskakiwać mają inne postacie. Do nich należy właśnie Mooney, w którą wcieli się Jada Pinkett-Smith. Możliwe też, że swoją obecnością zaszczycą nas także Trujący Bluszcz oraz Harvey Dent. Na pewno za to pojawią się Pingwin, Człowiek Zagadka, młoda Catwoman czy Alfred.

gotham

Zwieńczeniem serialu ma być założenie przez Bruce'a Wayne'a kostiumu Batmana. Ale o dziwo, Heller planuje je dopiero za jakieś sześć-siedem lat. Można więc się spodziewać, że serial będzie obfitował w więcej niż jeden sezonów. "Gotham" zadebiutuje jesienią i będzie emitowany w każdy poniedziałek o godzinie 20.

Pod tym adresem znajdziecie pełny wywiad z Hellerem.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...