"Daredevil" niczym wielki film

Daredevil to jeden z pierwszych seriali powstających we współpracy Disneya, podległego mu Marvela oraz Netflixa. Celem jest przedstawienie bohaterów w osobnych produkcjach, aby potem spotkali się oni w mini serii zatytułowanej "The Defenders". Joe Quesada, szef działu kreatywnego Marvela, zdradził, jak będzie wyglądał projekt, którego bohaterem jest Matt Murdock.

daredevil

13-odcinkowa produkcja będzie przypominała jeden wielki film. Twórcy nie chcą naśladować "Agentów T.A.R.C.Z.Y.", więc historia będzie stanowiła całość, a odcinki nie będą opowiadały o osobnych sprawach z wątkiem głównym w tle. Spowodowane to jest trochę charakterem Netflixa i jego fanami, którzy specjalnie spędzą kilkanaście godzin bez snu, aby obejrzeć wszystkie odcinki serialu pod rząd.

daredevil

Ponadto, mając pewność, że będzie to tylko 13 odcinków, twórcy łatwiej mogą zaplanować "Daredevila" jako jeden film. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Drew Goddard, pełniący również rolę producenta wykonawczego. Co ciekawe, w przyszłości wyreżyseruje on dla konkurencji Marvela, Sony, spin-off "Niesamowitego Spider-Mana 2", "Sinister Six". "Daredevil" to dopiero pierwszy z planowanych seriali Netflixa o superbohaterach – po nim pojawią się "Jessica Jones", "Iron Fist" i "Luke Cage". Premiera telewizyjnej historii o Murdocku nastąpi w przyszłym roku.

Matt Murdock jako chłopiec został oślepiony przez tajemniczą substancję, która w zamian wyostrzyła mu pozostałe zmysły. Po śmierci ojca, którego zamordowano za wygranie (wbrew wyraźnemu poleceniu) walki bokserskiej, włóczył się po ulicach, gdzie napotkał Sticka. Ten wyszkolił go w walkach oraz pokazał jak przydatne mogą okazać się nabyte podczas wypadku zdolności. Po ukończeniu studiów prawniczych Matt zaczął prowadzić podwójne życie, walcząc z przestępczością Nowego Jorku.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...