Marvel i Netflix łączą siły. Pięć seriali w produkcji

1 minuta czytania

Nie ma lipy, totalna pompa. Robert jest usatysfakcjonowany.

Najwidoczniej Marvel nie jest głuchy – doskonale słyszy głośne narzekania fanów na ograniczenia oraz niski poziom "Agents of S.H.I.E.L.D.", więc postanowił w końcu coś z tym zrobić.

netflix, marvel, daredevil, luke cage

Postawienie na Netflix jest wprost bajecznym wyborem, gdyż to stacja, która w ostatnich miesiącach dała się poznać z nieszablonowości, specyficznego stylu opowiadania historii oraz wysokiej jakości swoich autorskich serii. Jej włodarze nie boją się eksperymentować, w inteligentny sposób poruszać dorosłej tematyki i balansować na granicy kontrowersji, co potem mocno procentuje. "House of Cards", a także "Orange is the New Black" zostały bardzo ciepło przyjęte przez krytykę, jak i telewidzów, błyskawicznie stając się niedoścignionym wzorem dla innych produkcji. Czy tak samo będzie z serialami spod szyldu Marvela? Trzymam za to kciuki.

marvel, netfilx, luke cage, jessica jones, daredevil, iron fist

Choć umowa jest zaczątkiem wieloletniego mariażu wspomnianych firm, to Netflix nie zamierza zasypywać gruszek w popiele i otwarcie rozprawia o swoich planach rozwoju uniwersum Marvela. Ekranizacji swoich przygód doczekają się czterej herosi – Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage oraz Iron Fist. Każda z serii będzie liczyć równo 13 odcinków, które kompleksowo zaprezentują historię oraz motywacje bohaterów, aby na koniec złączyć całość spójną klamrą w mini-serialu – "The Defenders". Analogia do konceptu "The Avengers" jest więcej niż widoczna, a to zdecydowanie dobry model do naśladowania.

Jako pierwsza zostanie opowiedziana historia Daredevila, która trafi na szklany ekran w 2015 roku. Następni bohaterowie i ich przygody zostaną przedstawione w kolejnych latach.

Komentarze

0
·
Niestety, nie trawię ani Daredevila, ani Iron Fista. Luke Cage jak najbardziej na propsie (chociaż w duecie z Iron Fistem jako Power Man również nie zachwycał), natomiast Power Women nie za bardzo kojarzę, ot jakieś pojedyncze epizody.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...