Wieści ze Smallville

3 minuty czytania

filmy, smallville

Przed nami już tylko wielki finał 10 sezonu i zarazem zwieńczenie całego Smallville. Clark zmierzy się ze swoim przeznaczeniem i zakończy proces przemiany w Supermana. Uwaga – spoilery!

Za nami ostatni odcinek przed wielkim finałem, czyli Prophecy. Pojawiła się w nim gościnnie Sat Girl, jak też Laura Vandervoort, która rozpoczęła poszukiwania artefaktu do walki z Darkseidem – Łuku Oriona. Zdobycie go było także być albo nie być dla Green Arrow, który wciąż nosi na czole symbol Omega, o czym nie wie pozostała część grupy. Chociaż zagadki zostają rozwiązane, to Łuk pada ofiarą Granny Goodness. Ta niszczy go, ku rozpaczy Olivera.

Clark udaje się do Fortecy wraz z Lois, aby poinformować swojego biologicznego ojca, Jor-ela, o zbliżającym się ślubie. Ten ostatni ma dla pary prezent, którym okazuje się pozbawienie mocy Smugi i przekazanie jej Lane. W ten sposób Lois ma przekonać się, jakie życie jest codziennie udziałem Clarka. Pomysł ten wykorzystywano już wielokrotnie i raz jeszcze z niego skorzystano, zapominając o wcześniejszych ustaleniach jak szybsze "zużywanie się" ludzkiego ciała i brak odpowiedniego treningu w posługiwaniu się kryptońskimi umiejętnościami. Widzowie zapewne chcieli kilka humorystycznych scen z udziałem nieco odmienionej pary, ale ostatecznie się nie doczekali i wszystko wróciło do normy.

W odcinku zobaczyliśmy jednak całkiem sporo nowych postaci. O kim mowa? Zapraszam do rozszerzenia newsa.

W Prophecy powrócił Toymen, który mimo kary więzienia steruje grupą kryminalistów – Legion of Doom. Smallville Planet, z którego pochodzi także to zdjęcie, podjęło się próby zidentyfikowania osób, których twarze zostały celowo ukryte.

smallville

Wygląda na to, że w prawym górnym rogu zdjęcia pojawił się komiksowy arcywróg Aquamana, czyli Black Manta. Posiada umiejętności adaptowania się w ocenie, czyli dobrze znosił zimno oraz wysokie ciśnienie. Kolejna postać to być może Capitan Cold, czyli nemezis Flasha. W komiksie nie posiada żadnych umiejętności, ale walczy przy pomocy specjalnych pistoletów emitujących strumień zimna zdolny zamrozić praktycznie wszystko.

Dalsze postacie to prawdopodobnie kobieta o pseudonimie Ruletka, Metalo i poznany już wcześniej Dark Archer. Osoba stojąca przy stole to albo Salomon Grundi, lub też Granny Goodness.

Odcinek obejrzało 2 mln widzów, co stanowi wzrost o 0.8. Rzecz jasna fani czekają jednak na sam finał, o którym teraz kilka słów.

smallville

Na opublikowanych przez CW zdjęciach z ostatniego odcinka 10 sezonu widać dokładnie, że możemy bez obaw wyglądać powrotu Lexa, granego przez Michaela Rosenbauma. W odcinku pojawi się też Lionel, ale zapowiedziano, że wspólnej scenki rodziny Luthorów nie uświadczymy. Jednak 22 epizod obfitować ma w kolejne gościnne występy aktorów znanych także z poprzednich sezonów.

Dwójka z nich pojawi się na ślubie Lois i Clarka. Zobaczymy więc nie tylko Marthę, ale i Jonathana, którego w tym sezonie uświadczyć mogliśmy tylko w scenach z alternatywnej Ziemi. Dobrze widzicie – opublikowane zdjęcia nie pozostawiają wątpliwości, że dwójka głównych bohaterów stanie na ślubnym kobiercu. W odcinku zobaczymy także Chloe, która znajduje chwilę przerwy od pracy jako konsultantka w urzędzie stanu cywilnego w Star City, aby pojawić się na ślubie kuzynki.

Jednak największym rozczarowaniem może być informacja o tym, iż Darkseida, w jego pełnej formie, niestety nie ujrzymy. Trochę dziwna i niezrozumiała decyzja twórców, jednak fani serialu nie mają wyjścia jak się z nią pogodzić.

Wielki finał już za parę dni – 13 maja. Poniżej kilka filmowych materiałów promocyjnych. Pierwszy z filmików przedstawi nam powrót Lexa oczami Tess. Drugi to wideo promocyjne dla finału.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...