riese

Wieści ze Smallville

filmy, smallville

Przed nami już tylko wielki finał 10 sezonu i zarazem zwieńczenie całego Smallville. Clark zmierzy się ze swoim przeznaczeniem i zakończy proces przemiany w Supermana. Uwaga – spoilery!

Za nami ostatni odcinek przed wielkim finałem, czyli Prophecy. Pojawiła się w nim gościnnie Sat Girl, jak też Laura Vandervoort, która rozpoczęła poszukiwania artefaktu do walki z Darkseidem – Łuku Oriona. Zdobycie go było także być albo nie być dla Green Arrow, który wciąż nosi na czole symbol Omega, o czym nie wie pozostała część grupy. Chociaż zagadki zostają rozwiązane, to Łuk pada ofiarą Granny Goodness. Ta niszczy go, ku rozpaczy Olivera.

Clark udaje się do Fortecy wraz z Lois, aby poinformować swojego biologicznego ojca, Jor-ela, o zbliżającym się ślubie. Ten ostatni ma dla pary prezent, którym okazuje się pozbawienie mocy Smugi i przekazanie jej Lane. W ten sposób Lois ma przekonać się, jakie życie jest codziennie udziałem Clarka. Pomysł ten wykorzystywano już wielokrotnie i raz jeszcze z niego skorzystano, zapominając o wcześniejszych ustaleniach jak szybsze "zużywanie się" ludzkiego ciała i brak odpowiedniego treningu w posługiwaniu się kryptońskimi umiejętnościami. Widzowie zapewne chcieli kilka humorystycznych scen z udziałem nieco odmienionej pary, ale ostatecznie się nie doczekali i wszystko wróciło do normy.

W odcinku zobaczyliśmy jednak całkiem sporo nowych postaci. O kim mowa? Zapraszam do rozszerzenia newsa.

W Prophecy powrócił Toymen, który mimo kary więzienia steruje grupą kryminalistów – Legion of Doom. Smallville Planet, z którego pochodzi także to zdjęcie, podjęło się próby zidentyfikowania osób, których twarze zostały celowo ukryte.

smallville

Wygląda na to, że w prawym górnym rogu zdjęcia pojawił się komiksowy arcywróg Aquamana, czyli Black Manta. Posiada umiejętności adaptowania się w ocenie, czyli dobrze znosił zimno oraz wysokie ciśnienie. Kolejna postać to być może Capitan Cold, czyli nemezis Flasha. W komiksie nie posiada żadnych umiejętności, ale walczy przy pomocy specjalnych pistoletów emitujących strumień zimna zdolny zamrozić praktycznie wszystko.

Dalsze postacie to prawdopodobnie kobieta o pseudonimie Ruletka, Metalo i poznany już wcześniej Dark Archer. Osoba stojąca przy stole to albo Salomon Grundi, lub też Granny Goodness.

Odcinek obejrzało 2 mln widzów, co stanowi wzrost o 0.8. Rzecz jasna fani czekają jednak na sam finał, o którym teraz kilka słów.

smallville

Na opublikowanych przez CW zdjęciach z ostatniego odcinka 10 sezonu widać dokładnie, że możemy bez obaw wyglądać powrotu Lexa, granego przez Michaela Rosenbauma. W odcinku pojawi się też Lionel, ale zapowiedziano, że wspólnej scenki rodziny Luthorów nie uświadczymy. Jednak 22 epizod obfitować ma w kolejne gościnne występy aktorów znanych także z poprzednich sezonów.

Dwójka z nich pojawi się na ślubie Lois i Clarka. Zobaczymy więc nie tylko Marthę, ale i Jonathana, którego w tym sezonie uświadczyć mogliśmy tylko w scenach z alternatywnej Ziemi. Dobrze widzicie – opublikowane zdjęcia nie pozostawiają wątpliwości, że dwójka głównych bohaterów stanie na ślubnym kobiercu. W odcinku zobaczymy także Chloe, która znajduje chwilę przerwy od pracy jako konsultantka w urzędzie stanu cywilnego w Star City, aby pojawić się na ślubie kuzynki.

Jednak największym rozczarowaniem może być informacja o tym, iż Darkseida, w jego pełnej formie, niestety nie ujrzymy. Trochę dziwna i niezrozumiała decyzja twórców, jednak fani serialu nie mają wyjścia jak się z nią pogodzić.

Wielki finał już za parę dni – 13 maja. Poniżej kilka filmowych materiałów promocyjnych. Pierwszy z filmików przedstawi nam powrót Lexa oczami Tess. Drugi to wideo promocyjne dla finału.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...