Wieści ze Smallville

2 minuty czytania

filmy, smallville

Za nami już cztery epizody dziesiątego sezonu serialu Smallville. Pora na małe podsumowanie i zapowiedź kolejnych odcinków.

Zacznijmy od "Lazarusa", którego w dniu premiery za oceanem obejrzało 2,98 mln widzów. Poznaliśmy w nim liczne klony Lexa, znalazło się także nawiązanie do pierwszych serii Smallville. Clark wraca do życia za sprawą Lois, która odkrywa prawdziwą tożsamość "Smugi", na horyzoncie pojawiło się także nowe zło, które powiązane jest z pamiętnym dachem budynku, gdzie Clark odesłał Kandorian.

Drugi epizod, "Shield", obejrzało nieco mniej widzów, bo tylko 2,38 mln. W odcinku tym gościnnie pojawił się Michael Shanks, znany przede wszystkim jako członek SG-1. Ponownie wciela się w Hawkmana, choć tym razem nie zobaczymy go ze skrzydłami na plecach, lecz na pustyni, gdzie jako archeolog bada starożytne artefakty. Spotyka Lois i opowiada jej o swojej utraconej miłości. Tymczasem w Daily Planet pojawia się nowa redaktorka, która ma współpracować z Clarkiem pod nieobecność Lane. Staje się celem ataku kolejnego członka Suicide Squad.

Trzeci odcinek, "Supergirl", cieszył się jeszcze mniejszym zainteresowaniem, gromadząc przed telewizorami 2,30 mln widzów. Powróciła w nim Kara Kent, by ostrzec głównego bohatera przed nadchodzącymi złymi siłami. Te dają o sobie znać, opętując podrzędnego radiowca, który nagle staje się sławny i nawołuje do rozprawienia się z superbohaterami. Na koniec mała niespodzianka, czyli decyzja Olivera, by ujawnić tożsamość Green Arrow.

Ostatnio wyemitowany odcinek, "Homecoming", był małym świętem, gdyż to 200 epizod całego serialu. Główny bohater wraz z Lois udaje się na spotkanie po latach, gdzie odkrywa, że cieszy się dużą popularnością, której by się nawet nie spodziewał. Najważniejsza w "Homecoming" jest jednak wizyta Brainiac'a, który okazuje się być nowszą wersją z przyszłości, która nie pragnie już niszczyć, lecz naprawiać świat. Za pomocą pierścienia Legionu zabiera Clarka w przeszłość, chcąc go przekonać, by przestał obwiniać się za śmierć ojca. Kent w pewnym momencie przenosi się do przyszłości, która okazuje się być co najmniej interesująca i nie odbiega od wizerunku Supermana, który znamy z serialu i filmów.

Poniżej filmik z przyjęcia, na którym Tom Welling wypowiada się na temat tego epizodu.

Za trzy dni kolejny odcinek, "Isis". W tytułowej roli zobaczymy Lois Lane, która zyska nadludzkie moce za sprawą tajemniczego artefaktu. Jakby tego było mało, Isis będzie próbować złożyć w ofierze Clarka jako naczynie, które posłuży do ożywienia swojego ukochanego Ozyrysa.

smallville

Cat, którą poznaliśmy w drugim odcinku, zacznie podejrzewać, iż Lois Lane jest Smugą. Na starszych nagraniach zobaczymy matkę Lois, w którą wcieli się Teri Hatcher – znane z „Nowych przygód Supermana” (seria z lat 90’).

Na SmallvillePlanet jest dostępna galeria z tego odcinka. Znajdziecie ją tutaj, zaś poniżej wideo promocyjne "Isis".

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...