Strange New Worlds nowym serialem aktorskim z uniwersum Star Trek

2 minuty czytania

Po naprawdę paskudnej dekadzie i okresie wielkiej smuty, jaki nadszedł po skasowaniu głęboko niedocenianego “Enterprise”, w końcu dla “Star Treka” przyszły grube lata. Właśnie dziś oficjalnie ujawniono, że te kultowe uniwersum otrzyma kolejny osobny serial o podtytule “Strange New Worlds”. Produkcja opowie o przygodach kapitana Pike'a, jego pierwszej oficer, a także Pana Spocka na dekadę przed tym, jak stery statku U.S.S. Enterprise przejął legendarny James T. Kirk.

strange new worlds,star trek

Co ciekawe, a także co zapewne ogromnie ucieszy weteranów uniwersum, serial skupi się na eksploracji, nauce i technologii. Całość ma zostać nakręcona w klasycznym stylu i zawierać w sobie charakterystyczny optymizm ojca sagi, Gene’a Roddenberry’ego. Prawdopodobnie, w przeciwieństwie do ostatnich trekowych produkcji, każdy odcinek skupi się na opowiadaniu o innym problemie lub planecie, zamiast rozciągać historię na cały sezon.

Anson Mount, Rebecca Romijn i Ethan Peck powrócą do swoich ról w uniwersum “Star Treka”. Aktorów mieliśmy okazję poznać bliżej podczas drugiego sezonu “Discovery”. Za scenariusz odpowie Akiva Goldsman we współpracy z Alexem Kurtzmanem i Jenny Lumet. Data premiery nie jest znana.

star trek,lower decks

Będzie to kolejny obecnie aktywny serial w uniwersum “Star Treka”. Warto przypomnieć, że kontrowersyjne “Discovery” już otrzymało zamówienie na 3 i 4 sezon. Z kolei nostalgiczny “Picard” z Patrickiem Stewartem dostał zielone światło na nakręcenie kolejnych odcinków. Także w tym roku ma się ukazać sympatyczna animacja “Lower Decks” od jednego ze scenarzystów “Ricka i Morty’ego”. Opowie ona historię pracowników niższego szczebla na jednym ze statków Gwiezdnej Floty, a całość ma być zgodna z kanonem serii i dziać się w realiach czasowych “Następnego Pokolenia”. Niedługo mają także ruszyć zdjęcia do “Sekcji 31” z Michelle Yeoh w roli głównej, która skupi się na tytułowej tajnej organizacji, działającej na granicy prawa Gwiezdnej Floty i posiadającej zezwolenie “do podjęcia nadzwyczajnych środków w momencie ekstremalnego zagrożenia”.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...