"Kierunek: Noc" – serial inspirowany powieścią Jacka Dukaja ze zwiastunem

1 minuta czytania

Choć Netflix póki co stworzył tylko jedną oryginalną produkcję na terenie naszego kraju (“1983”, który w opinii wielu miał świetny pomysł, ale okazał się srogim rozczarowaniem), to nie przeszkadza mu to czerpać z olbrzymiego dorobku polskich artystów. Nie tak dawno mogliśmy się cieszyć pierwszą porządną ekranizacją największego polskiego towaru eksportowego, czyli “Wiedźmina” Andrzeja Sapkowskiego. Natomiast już niedługo swoją premierę na platformie będzie mieć “Kierunek: Noc”, który został zainspirowany powieścią “Starość aksolotla” autorstwa Jacka Dukaja.

kierunek: noc,netflix

Za projekt wziął się belgijski oddział firmy. Serial będzie zawierał sześć odcinków i zostanie osadzony w apokaliptycznych klimatach.

Akcję serialu rozpoczyna nagłe niewyjaśnione zdarzenie: promienie słońca zaczynają zabijać wszystko, co pojawi się na ich drodze. Pasażerowie i członkowie załogi nocnego lotu z Brukseli obierają kierunek na zachód, aby pozostać w bezpiecznych objęciach nocy. Teraz ich wszystkich łączy jedno: pragnienie przetrwania za wszelką cenę. Jednak konflikty na pokładzie mogą okazać się równie zabójcze, co promienie słoneczne.

Zapowiada się ciekawie, premiera w tym roku.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...