dziki_lad

Złoty Kompas będzie serialem

1 minuta czytania

BBC One wykupiło prawa do nakręcenia serialu na podstawie trylogii fantasy "Mroczne materie" napisanej przez Philipa Pullmana. W jej skład wchodzą powieści pt. "Zorza północna", "Magiczny nóż" i "Bursztynowa luneta", a pierwsza z nich została już zekranizowana przez Chrisa Wietza jako "Złoty Kompas". Wystąpiła w niej Nicole Kidman oraz Daniel Craig. W książkach główna bohaterka Lyra, stara się zrozumieć istotę tajemniczej materii zwanej Pyłem.

złoty kompas

Sam Pullman przyznał, że niezwykle cieszy go przeniesienie powieści na kolejną platformę. "Mieliśmy już słuchowisko radiowe, przedstawienie teatralne, audiobook, film, komiks – przyszła pora na wersję telewizyjną." – dodaje. Serial będzie kręcony w Walii, więcej szczegółów na jego temat jednak jeszcze nie znamy.

Komentarze

0
·
Film nie przyjął się zbyt dobrze, skoro nie nakręcili pierwszej części. Może serial się uda? Trudno mi stwierdzić, konkurencja jest spora, ale w przypadku gatunku fantasy ludziom nadal mało. Ale to ciekawe, że tak teraz decydują się na seriale. To samo jest z "Miastem kości" - seria ma już sześć tomów, film zrobili, niezbyt im się udał, przez chwilę mówiono o drugiej części, ostatecznie podjęli decyzję o nowym starcie w telewizji.

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...