Hyperion jako serial

Stacja Syfy ma zamiar dostarczać widzom widowiskowe seriale s-f. Ostatnimi czasy raczej niczym jednak nie zabłysnęła. Na razie pozytywne noty zebrał jedynie ich remake "12 małp", który tym samym otrzymał drugi sezon. Niemniej stacja planuje potężną ofensywę, do której dołączył właśnie "Hyperion", produkcja na podstawie książki Dana Simmonsa. Wśród producentów wykonawczych znalazł się Bradley Cooper!

hyperion

Warto zauważyć, że to nie jedyny ambitny projekt, jaki stacja Syfy się podjęła. W tym momencie trwają prace nad: "The Expanse" na podstawie „Przebudzenia Lewiatana” Jamesa S.A. Coreya (pierwszy tom został wydany w Polsce przez Fabrykę Słów), "Childhood’s End" oparty na „Końcu dzieciństwa” Arthura C. Clarke’a, "The Magicians" korzystający z książek Leva Grossmana, "Roninem" będącym ekranizacją komiksu Franka Millera, westernem s-f pt. "Wynnona Earp", adaptacją "Nowego wspaniałego świata" Aldousa Huxleya czy historią osadzoną w przyszłości o koloni więziennej na Grenlandii ("51 State"). Jednym słowem: sporo.

hyperion

Bradley Cooper od dawna starał się doprowadzić do ekranizacji "Hyperiona", bo sam jest wielbicielem książki. Będzie on wraz z Grahamem Kingiem ("Infiltracja", "Operacja Argo") i Toddem Phillipsem ("Kac Vegas") producentem wykonawczym. Za scenariusz odpowie Itamar Moses ("Zakazane Imperium"), a całość będzie produkcją studia Universal Cable Productions. Nie wiemy, kto usiądzie na stołku reżysera, choć gdy mówiło się o filmie, Cooper wyrażał ogromną chęć wyreżyserowania tytułu.

Na koniec – jeśli jesteście zainteresowani serialem, a nie czytaliście książki, będziecie mieli do tego świetną okazję już 9 września. W tym dniu do księgarń trafi wznowienie "Hyperiona", które będzie częścią serii "Artefakty".

Opis fabuły: W obliczu zbliżającej się nieuchronnie międzygalaktycznej wojny na planetę Hyperion przybywa siedmioro pielgrzymów: Kapłan, Żołnierz, Uczony, Poeta, Kapitan, Detektyw i Konsul. Mają za zadanie dotrzeć do mitycznych grobowców, by znaleźć w nich budzącą grozę istotę. Zna ona być może metodę, która pozwoli zapobiec zagładzie całej ludzkości. Każdy z pielgrzymów może przedstawić jej swoją prośbę, lecz wysłuchany zostanie tylko jeden. Pozostali będą musieli zginąć.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...