Pyrkon 2020 oficjalnie odwołany, organizatorzy proszą o wsparcie

2 minuty czytania

Ponownie, winny jest koronawirus. Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że organizatorzy jednego z największych konwentów fantastycznych w Polsce zdecydowali się przenieść tegoroczną, jubileuszową edycję z maja na lipiec. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się to dobrą decyzją, która ma szansę na realizację. Niestety, komunikaty i informacje związane z pandemią, jakie pojawiały się na przestrzeni dni, kazały poddawać w wątpliwość to, czy w terminie wakacyjnym istnieje choć cień nadziei na to, aby zorganizować wydarzenie masowe na kilkadziesiąt tysięcy osób.

pyrkon

W związku z tym organizatorzy konwentu postanowili podjąć trudną decyzję o odwołaniu tegorocznego Pyrkonu i przełożeniu jubileuszowej imprezy na przyszły rok. Ta ma się odbyć w dniach 14-16 maja 2021 roku, lecz i z tym mogą być problemy… Dlaczego? Tłumaczą twórcy wydarzenia w specjalnym komunikacie.

"W tym miejscu musimy być jednak z Wami całkowicie szczerzy. Bez Waszej pomocy Pyrkon może nie przetrwać do kolejnego roku.

W tych trudnych czasach wiele instytucji, wydarzeń i firm znalazło się w niezwykle trudnym położeniu. Pyrkon jest jedną z nich. Przełożenie imprezy na kolejny rok ma dla nas taką konsekwencję, że nie jesteśmy w stanie odzyskać dużej części pieniędzy, które wydaliśmy na przygotowanie Pyrkonu 2020. A przecież teraz musimy ponieść koszty przygotowania Pyrkonu 2021.

Dlatego teraz każdy z Was może przywdziać pelerynę i zostać pyrkonowym superbohaterem. Zatrzymajcie zakupione bilety, gdyż zachowają one ważność i pozwolą przetrwać Pyrkonowi do 2021 roku! Niedługo też uruchomimy sprzedaż biletów na edycję 2021.

Tych z Was, którzy nie mają jeszcze biletów, będziemy zachęcali do ich zakupu. Kupując bilet, przyczynicie się do tego, aby Fantastyczne Miejsce Spotkań przetrwało. Nie pozwólcie zniknąć mu z mapy Polski. Prawdziwą siłą Pyrkonu jesteście Wy. Dzięki Waszemu wsparciu i zaangażowaniu będziemy mogli wszyscy ponownie się spotkać i pokazać, że nie ma lepszego miejsca na świecie niż Pyrkon!

Jeżeli Pyrkon jest Wam bliski, nie wyobrażacie sobie, że edycja 2019 miałby być ostatnią w historii, zjednoczmy się w tych trudnych czasach. Pokażcie siłę społeczności Pyrkonowiczów!

Tymczasem trzymajcie się wszyscy dzielnie, dbajcie o siebie i swoje otoczenie. Zbierajcie manę do pracy i zabawy w przyszłości. Widzimy się wszyscy na Pyrkonie 2021!" – kończą optymistyczne twórcy.

To jak, towarzysze, pomożecie?

Źródło: www.facebook.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...