dziki_lad
Pyrkon 2020

Ponownie, winny jest koronawirus. Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że organizatorzy jednego z największych konwentów fantastycznych w Polsce zdecydowali się przenieść tegoroczną, jubileuszową edycję z maja na lipiec. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się to dobrą decyzją, która ma szansę na realizację. Niestety, komunikaty i informacje związane z pandemią, jakie pojawiały się na przestrzeni dni, kazały poddawać w wątpliwość to, czy w terminie wakacyjnym istnieje choć cień nadziei na to, aby zorganizować wydarzenie masowe na kilkadziesiąt tysięcy osób.

pyrkon

W związku z tym organizatorzy konwentu postanowili podjąć trudną decyzję o odwołaniu tegorocznego Pyrkonu i przełożeniu jubileuszowej imprezy na przyszły rok. Ta ma się odbyć w dniach 14-16 maja 2021 roku, lecz i z tym mogą być problemy… Dlaczego? Tłumaczą twórcy wydarzenia w specjalnym komunikacie.

"W tym miejscu musimy być jednak z Wami całkowicie szczerzy. Bez Waszej pomocy Pyrkon może nie przetrwać do kolejnego roku.

Pyrkon 2020

Pyrkon 2020 oficjalnie przełożony

Dodał: , · Komentarzy: 0

Niecny koronawirus nie oszczędził także jednego z najpopularniejszych konwentów w Polsce, czyli Pyrkonu. Ogólnopolski festiwal fantastyki miał odbyć się w Poznaniu w dniach 8-10 maja, lecz w wyniku zagrożenia epidemicznego i związanych z tym następstw tak się nie stanie. Jedyny pozytyw z tego taki, że organizatorzy nie poszli w ślady swoich zagranicznych kolegów i zamiast całkowicie zrezygnować z imprezy w tym roku, po prostu przenieśli ją na inny, potencjalnie dogodniejszy termin.

pyrkon

Impreza odbędzie się w dniach 10-12 lipca. Organizatorzy obiecują, że dołożą wszelkich starań, aby jakość festiwalu nie ucierpiała w żadnym stopniu.

  • 1 strona
Wczytywanie...