Pyrkon 2008

W Pyrkonową sobotę odbędzie się Turniej Przedpremierowy nowego dodatku do systemu Dungeon & Dragons Miniatures. Organizatorem jest firma ISA Sp. z o.o. we współpracy ze sklepem CUBE.

Każdy z uczestników otrzyma figurkę promocyjną oraz prawo nabycia dwóch boosterów z najnowszego dodatku Dungeos of Dread. Dla zwycięzców przewidziane są dodatkowe nagrody.

Turniej będzie rozgrywany w formacie Sealed Booster, czyli gracz z dwóch świeżo otwartych boosterów musi zbudować war band do 200 pkt, którym będzie grał w turnieju.

Cena zakupu zestawu (2 boostery) do prerelease Dungeons of Dread – 70,00 PLN.

Pyrkon 2008

Na stronie Pyrkonu zamieszczona została pierwsza część programu tego konwentu. Można już przeczytać o atrakcjach w bloku literackim, multimedialnym i konkursowym.

Druga część programu – z atrakcjami RPGowymi, LARPami, częścią komiksową oraz z wszelkimi grami – pojawi się lada moment.

Pyrkon 2008

Karcianki na Pyrkonie

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wiadomo już, w jakie gry karciane będzie można pograć na Pyrkonie.

Odbędą się trzy turnieje Magic: The Gathering: Grand Prix Trial Bruksela (sobota 10:30), Standard (sobota 17:00) oraz Extended (niedziela 10:30). Ponadto, jak tylko zbiorą się gracze w odpowiedniej ilości, istnieje możliwość przeprowadzenia turniejów dodatkowych. Więcej informacji na stronie M:tG na Pyrkonie.

Gracze Duel Masters będą mogli wziąć udział w dwóch turniejach: Mistrzostwach Poznania (sobota rano) i Parowych Mistrzostwach Poznania (sobota popołudniu). Więcej informacji na stronie Duel Masters na Pyrkonie.

Z kolei na fantów WoW TCG czekają dwa turnieje Constructed (w piątek i w niedzielę) oraz Turniej Par. Więcej informacji na stronie WoW TCG na Pyrkonie.

Pyrkon 2008

Nastąpił przeciek na temat kolejnych atrakcji, które będą miały miejsce na Pyrkonie

Swoją konwentową premierę na Pyrkonie 2008 będzie miała gra "Trybiki". Oprócz prezentacji gry, planowany jest turniej i stoisko wydawnictwa z promocyjnymi cenami, a w pyrkonowym sklepiku z nagrodami zwycięzcy konkursów znajdą kilka egzemplarzy "Trybików". więcej

Blok gier bitewnych wzbogacił się o kolejny turniej – gry Flames of War, który odbędzie się w niedzielę.

Przewidywana jest też masa dodatkowych atrakcji, z których kilka zostało ujawnionych:

Pyrkon 2008

Zmiany na liście gości Pyrkonu

Dodał: , · Komentarzy: 1

Niestety na Pyrkonie nie pojawią się Marcin Przybyłek oraz Marek Oramus. Swoją obecność natomiast w ostatniej chwili zapowiedziała Magda Parus – obiecująca młoda poznańska pisarka, autorka książki "Wilcze dziedzictwo: cienie przeszłości".

Pyrkon 2008

Program Pyrkonu zamknięty

Dodał: , · Komentarzy: 0

Program Pyrkonu 2008 został zamknięty. Aktualnie trwają prace nad grafikiem prelekcji i innych atrakcji. Organizatorzy zapowiadają, iż szczegółowy program pojawi się w przeciągu kilku najbliższych dni.

Ujawnionych zostało już kilka z planowanych atrakcji:

  • Na Pyrkonie odbędzie się 9 paneli dyskusyjnych z udziałem zaproszonych gości.
  • Swoją obecność zapowiedzieli również członkowie Polish Outpost, którzy wzbogacą program Pyrkonu o atrakcje związane z Gwiezdnymi Wojnami.
  • Znane są już punkty programu przewidziane w ramach I Ogólnopolskiego Zlotu Fanów Delirium.

Kolejnych przecieków można spodziewać się już wkrótce!

Pyrkon 2008

Billboardy Pyrkonu 2008

Dodał: , · Komentarzy: 0

W dniach 1-3 marca 2008 r. w miastach w całej Polsce pojawiły się billboardy i citylighty reklamujące Pyrkon 2008. Szczegółowa lista lokacji dostępna jest na stronie konwentu.

Pyrkon 2008 to pierwszy konwent w Polsce, który jest w ten sposób reklamowany. Organizatorzy mają nadzieję, iż pozwoli to dotrzeć do szerszego grona miłośników fantastyki, którzy do tej pory na konwentach nie bywali.

Pyrkon 2008

Pyrkonowy konkurs: Wytypuj Kanon Fantastyki

Dodał: , · Komentarzy: 0

Organizatorzy Pyrkonu ogłaszają konkurs przeprowadzany wspólnie z księgarnią internetową www.arsenal.pl. Konkurs trwa do północy 29 marca 2008 roku.

W tym czasie można nadsyłać mailem na adres sklep@arsenal.com.pl 5 najważniejszych, Waszych zdaniem, tytułów literatury spod znaku fantastyki.

Wszystkie nadesłane odpowiedzi posłużą do utworzenia konkursowego kanonu fantastyki, autorzy tych zaś, które zbliżą się najbardziej do zwycięskiej piątki zostaną nagrodzeni. Jedna osoba może wysłać tylko jedną propozycję pięciu tytułów.

Pyrkon 2008

Bitewniaki na Pyrkonie

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na stronie Pyrkonu pojawiły się regulaminy turniejów gier bitewnych, które rozegrają się na konwencie. A będą to:

  • Warhammer 40k – turniej klasy Master "Wojna Światów"
  • Warhammer Fantasy Battle- turniej klasy local
  • LoTR SBG – turniej klasy Challenger
  • Warmachine & Hordes – turniej na zasadach Steamrollera oraz turnieje dla początkujących

Poza tym odbędzie się turniej Mechwarriora, liczne pokazy oraz nauka gry i malowania figurek.

Wczytywanie...