Przymierze Ciemności - Czarne Kamienie #7

Przymierze Ciemności
Ocena użytkowników
8.33 Średnia z 3 ocen
Twoja ocena
Game Exe Patronuje

Dena Nehele leży w gruzach. Okrutne królowe rządzące tym terytorium zginęły podczas burzy mocy, która przetoczyła się przez Królestwa, oczyszczając je ze skazy Dorothei SaDiablo. Po latach walk z plebejuszami zostało tu zaledwie stu Książąt Wojowników – bez przywódcy i bez nadziei.

Theran Szary, ostatni potomek rodu Jareda i Lii, ma tylko jeden cel – podnieść z ruin Dena Nehele. Jednak najpierw musi znaleźć Królową, która zna Protokół, przestrzega kodeksu honorowego Krwawych i żyje wedle Starych Obyczajów.

Cassidy to opuszczona przez cały dwór Królowa. Jest nieatrakcyjna i uważa się za niewystarczająco silną. Kiedy jednak zostaje wybrana na władczynię Dena Nehele, ponownie musi przekonać zgorzkniałych mężczyzn, by zechcieli jej służyć.

Jednym z nich jest Gray, kuzyn Therana i Książę Wojowników, którego umysł i ciało zostały złamane torturami przez zepsute królowe Dena Nehele. Coś w nowej Królowej sprawia jednak, że mimo traumatycznych doświadczeń Gray pragnie jej służyć – odzyskując jednocześnie wiarę w to, że znów potrafi być silnym mężczyzną. Tylko Cassidy może przekonać Graya – i samą siebie – że nawet najgłębsze rany można uleczyć, czasami wystarczy tylko iskierka nadziei.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

„Przymierze Ciemności” jest siódmym tomem serii „Czarnych Kamieni”, rozgrywającym się niemal bezpośrednio po wydarzeniach opisanych w „Splątanych Sieciach”, a mającym związek z historią opowiedzianą w „Niewidzialnym Pierścieniu”. Czy rewelacyjny świat stworzony przez Anne Bishop, świetnie przedstawiony w „Trylogii Czarnych Kamieni”, został właściwie wykorzystany w tej części? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. „Przymierze Ciemności” zaczyna się dwa lata po oczyszczeniu przez Jaenelle świata z... czytaj dalej...

Książki z cyklu

 • Córka Krwawych
  #1 Córka Krwawych
 • Dziedziczka Cieni
  #2 Dziedziczka Cieni
 • Królowa Ciemności
  #3 Królowa Ciemności
 • Serce Kaeleer
  #4 Serce Kaeleer
 • Splątane Sieci
  #5 Splątane Sieci
 • Niewidzialny Pierścień
  #6 Niewidzialny Pierścień
 • Pani Shaladoru
  #8 Pani Shaladoru
Wczytywanie...