posiadlosc

Rozdano nagrodę Zajdla za 2018 rok

1 minuta czytania

Jak już wcześniej informowaliśmy, podczas trwającego właśnie konwentu miłośników fantastyki Polcon 2019 przyznano nagrodę imienia Janusza A. Zajdla w dwóch kategoriach. Jesteście ciekawi, kogo nagrodzono za dokonania w 2018 roku?

polcon

Nim przejdę do samych wyników, należy zauważyć, iż właściwie od początku pojawiło się dwóch faworytów. W kategorii "Powieść" bardzo dobre recenzje zebrała książka przywoływanego wczoraj Roberta M. Wegnera "Każde martwe marzenie. Opowieści z meekhańskiego pogranicza". Tytuł ten pojawił się w listopadzie zeszłego roku, stanowiąc kolejną udaną cześć cyklu.

W kategorii "Powieść" duże wrażenie wywarło na czytelnikach "Pierwsze słowo" Marty Kisiel. Samo opowiadanie trafiło do książki o tym samym tytule, która pojawiła się na sklepowych półkach także w drugiej połowie zeszłego roku.

wegner

Faworyci nie zawiedli, zgarniając nagrodę w swoich kategoriach. Można więc powiedzieć, że obyło się bez niespodzianek. Nagroda z pewnością cieszy przede wszystkim Wegnera, bowiem otrzymał ją po raz szósty, wyrównując wynik uzyskany ongiś przez Jacka Dukaja.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

Wczytywanie...