Rozdano nagrodę Zajdla za 2018 rok

1 minuta czytania

Jak już wcześniej informowaliśmy, podczas trwającego właśnie konwentu miłośników fantastyki Polcon 2019 przyznano nagrodę imienia Janusza A. Zajdla w dwóch kategoriach. Jesteście ciekawi, kogo nagrodzono za dokonania w 2018 roku?

polcon

Nim przejdę do samych wyników, należy zauważyć, iż właściwie od początku pojawiło się dwóch faworytów. W kategorii "Powieść" bardzo dobre recenzje zebrała książka przywoływanego wczoraj Roberta M. Wegnera "Każde martwe marzenie. Opowieści z meekhańskiego pogranicza". Tytuł ten pojawił się w listopadzie zeszłego roku, stanowiąc kolejną udaną cześć cyklu.

W kategorii "Powieść" duże wrażenie wywarło na czytelnikach "Pierwsze słowo" Marty Kisiel. Samo opowiadanie trafiło do książki o tym samym tytule, która pojawiła się na sklepowych półkach także w drugiej połowie zeszłego roku.

wegner

Faworyci nie zawiedli, zgarniając nagrodę w swoich kategoriach. Można więc powiedzieć, że obyło się bez niespodzianek. Nagroda z pewnością cieszy przede wszystkim Wegnera, bowiem otrzymał ją po raz szósty, wyrównując wynik uzyskany ongiś przez Jacka Dukaja.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...