Jutro rusza Polcon 2019

1 minuta czytania

Od jutra Białystok będzie gościć miłośników fantastyki z całego kraju, bowiem właśnie w tym mieście rozpocznie się tegoroczny Polcon. Poza zwyczajowymi atrakcjami festiwalowymi, czeka na nas duże wydarzenie, jakim jest wyłonienie laureata nagrody Zajdla.

polcon

Polcon to najstarszy a przez wiele lat także jedyny w Polsce konwent miłośników fantastyki. Warto zaznaczyć, iż co roku jest on organizowany w innym mieście. Tegoroczna edycja odbędzie się w Białymstoku na Podlasiu. Podobnie jak przy poprzednich edycjach, uczestnicy będą wybierać zwycięzcę nagrody imienia Janusza A. Zajdla, które są wręczane nieprzerwanie od 1984 roku.

Także i w tym roku głos będą mogli oddać wszyscy, którzy wykupili akredytację na cztery dni konwentu. Głosować będziemy w dwóch kategoriach – powieść i opowiadanie. Zwycięzca otrzyma swoją nagrodę podczas uroczystej Gali w Uniwersyteckim Centrum Kultur, którą zaplanowano na sobotę, na godzinę 19.00. Nominowane teksty można poznać za darmo pod tym adresem.

polcon

Na uczestników czekają rzecz jasna prelekcje oraz możliwość spotkania się z pisarzami fantasy. Wśród zaproszonych gości są m.in Paweł Majka, Martyna Raduchowska, Anna Brzezińska, Cezary Zwierzchowski, Krystyna Chodorowska, Robert M. Wegner czy Anna Kańtoch. Poza tym przygotowano konkursy, koncert zespołu "Łysa Góra" oraz szereg atrakcji dla najmłodszych.

Polcon 2019 rusza już jutro i potrwa do 11 sierpnia na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku.

Komentarze

0
·
Z ciekawości - był ktoś? Warto, nie warto? W ostatnich latach impreza raczej przegrywała rywalizacje z Pyrkonem, szczególnie pod szczeblem organizacyjnym i olbrzymimi kolejkami. W tym roku było lepiej?

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...