Uroboros kończy przygodę ze Star Wars

1 minuta czytania

Wielokrotnie krytykowane przez fanów wydawnictwo Uroboros oficjalnie kończy swoją przygodę z serią "Gwiezdnych Wojen". Począwszy od przyszłego roku, na sklepowe półki nie trafią kolejne pozycje zza oceanu, jak też nie ma co liczyć na dodruk już istniejących pozycji.

uroboros,wydawnictwo uroboros

Można powiedzieć, że niektórzy dopięli swego, bowiem Uroboros przestanie wydawać książki z logiem "Star Wars". Nie tylko próżno wypatrywać nowych pozycji, ale także liczyć na dodruk już wypuszczonych serii. Aktualnie dostępne produkty pozostaną w sprzedaży do 31 marca 2021 roku. Po tym dniu wydawnictwo oficjalnie odcina się od sagi należącej do Disneya. Oficjalny komunikat milczy o powodach, ale tych na pewno jest kilka.

Przede wszystkim fani narzekali na ilość książek, które doczekały się polskiego przekładu. W dużym uproszczeniu można było przyjąć, że Uroboros wypuszczał połowę tego, co otrzymywali czytelnicy oryginałów. Co gorsza, rodzime wydania potrafiły gubić kilka stron, zaś niedoświadczenie tłumaczy powodowało niespójności, których należało i spokojnie dało się uniknąć.

uroboros,wydawnictwo uroboros

Myślę jednak, że za tą decyzją stała słaba opłacalność. Wciąż opóźniane premiery polskich wydań jasno pokazały, że dla wydawnictwa Gwiezdne Wojny nie stały się żyłą złota, lecz wciąż krytykowaną gałęzią o mizernym zysku. Bez względu na powody, od początku przyszłego roku "Star Wars" pozostaje "do wzięcia". Tylko czy znajdą się chętni?

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...