wampir_maskarada

Pan Żarówka

Pan Żarówka
Ocena użytkowników
8 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Sześcioletni chłopiec na skutek wypadku staje się żarówką. Podłączony do prądu świeci, ale również parzy. Nie lepiej mają się jego rodzice. Ojciec chłopca został rozprasowany żelazkiem, a matka złamała się na pół. Dosłownie.

Dorastanie z nimi nie jest łatwe i zmusza bohatera do opuszczenia domu w poszukiwaniu sensu i własnej bezpiecznej przestrzeni. Ale czy to może się udać, gdy wszystko sprzysięgło się przeciwko niemu?

"Pan Żarówka", wydawniczy debiut Wojtka Wawszczyka, znanego reżysera filmów animowanych ("Jeż Jerzy", "Kacperiada") to epicka, surrealistyczna opowieść o nieodwzajemnionej miłości do życia.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

"Pan Żarówka" zapowiadał się na najlepszy polski komiks roku. Za wcześnie by mówić, czy jest nim w istocie, ale trzeba przyznać, że wyróżnia się wśród innych pozycji. Już wydanie zadziwia: czarnymi brzegami ponad 600 stron oraz minimalistyczną czarną okładką z żółtymi elementami. Z daleka można się zastanawiać, czy oglądany przedmiot to na pewno komiks, z bliska zaś – czy treść też się okaże tak wyjątkowa. W największym skrócie: Wojtek Wawszczyk opowiada o życiu. Szerzej: robi to za... czytaj dalej...

Wczytywanie...