Ortus

Ortus
Ocena użytkowników
7,19 Średnia z 8 ocen
Twoja ocena

Legendy głoszą, że jest takie miejsce gdzie pierwotne energie łączą się by dawać początek wszystkim rzeczom na świecie. To tam leży źródło pierwszych szalejących energii, które karmiły pierwotne żywioły, od kształtujących Wód, przez prowadzące Wiatry, aż do tworzącego Ognia i pielęgnującej Ziemi. To miejsce zwie się Ortus.

Poprowadź grupę starannie wybranych wojowników, władających czterema żywiołami do miejsca zwanego Ortus – Środek Świata. Wykorzystaj ich talenty i ujarzmij żywioły. Stań do ostatecznej bitwy o równowagę żywiołów. Walcz o Ortus.

Ortus to strategiczna gra dla dwóch osób, w której bardzo zgrabnie połączono elementy przygody i klimatu z czystą strategią planowania ruchów bez użycia elementu losowego. Gra ma dwa tryby rozgrywki: podstawowy i zaawansowany, dzięki czemu przypada do gustu graczom zarówno młodszym, jak i starszym stażem.

Polskie wydanie gry zawiera dodatek Panowie Wojny.

Jako wielcy wodzowie spotykając się na legendarnej arenie Ortus, by w wynik starcia zdecydował który jest lepszy, gracze dowodzą drużyną wojowników wyszkolonych we władaniu Czterema Żywiołami. Arena Ortus jest uważana za miejsce początku wszechrzeczy, gdzie pierwotne żywioły karmione były nieposkromioną energią by ukształtować świat tak, jakim go znamy teraz. Ile jest w tym prawdy? To może być przedmiotem dyskusji. Ale jest to miejsce, w którym energia wciąż przepływa w swej najczystszej postaci. Gracze muszą zbierać tę energię, by dzięki niej ich wojownicy korzystając z niej osiągnęli zwycięstwo.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

"Ortus" to dwuosobowa gra planszowa autorstwa Joosta Dasa wydana przez wydawnictwo Game Fabrica. Mierzący się ze sobą gracze trafią do będącego Środkiem Świata miejsca zwanego Ortus, w którym znajduje się źródło pierwotnych energii. Obejmą tam dowodzenie nad dwiema wrogimi grupami wojowników wody, ognia, ziemi i wiatru, które staną naprzeciw siebie i stoczą ostateczną bitwę o równowagę żywiołów... o ów magiczny Ortus. Na ten obiecujący tytuł składa się stanowiąca arenę zapowiedzianego... czytaj dalej...

Galeria Zobacz więcej »

Zawartość pudełka

  • Dwustronna plansza
  • 16 drewnianych figurek wojowników
  • 4 szklane znaczniki
  • 2 drewniane znaczniki
  • 4 karty Lordów
  • Instrukcja
Wczytywanie...