outpost2

Opowieści z Wilżyńskiej Doliny

Opowieści z Wilżyńskiej Doliny
  • Autor
  • Data wydania 12 marca 2009
  • Data wydania oryginału 4 grudnia 2002
  • ISBN 978-83-89595-50-8
  • Wydawnictwo Runa
Ocena użytkowników
9,43 Średnia z 7 ocen
Twoja ocena

Wilżyńska Dolina jest ukryta pośrodku Gór i – jakkolwiek władyka i pleban mogą mieć w tej kwestii inne zdanie – nieodwołalnie i niepodzielnie należy do Babuni Jagódki.

W Wilżyńskiej Dolinie nic nie jest naprawdę tym, czym się wydaje, ale jedna rzecz jest pewna – nie należy lekceważyć Babuni, niewiasty wygadanej, bezczelnej i nader niebezpiecznej. Jej magiczne interwencje bezpowrotnie zmieniają los Szymka świniopasa, który zakochał się w najbogatszej dziewczynie ze wsi i zapragnął zostać żołnierzem, pięknej Jarosławny młynarzówny, wiejskiej ladacznicy i zbójcy Waligóry, a także wielu innych.

Z czasem w sielskie życie górskiej osady wkracza wielki świat: opat z pobliskiego klasztoru przysyła kolejnych misjonarzy z zadaniem pognębiania bezwstydnej wiedźmy, książęta toczą krwawe wojny, a grasanci żelazem i ogniem pustoszą okolicę.

Opowieści z Wilżyńskiej Doliny to historia świata, w którym nie ma nic groźniejszego niż własne życzenia.

Zwłaszcza jeśli się spełniają.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Jest coś niesamowitego w bajkach, którymi jesteśmy karmieni od małego. Zazwyczaj od pierwszych słów chłoniemy je jak zaczarowani, wczuwając się już na początku w role bohaterów, o których przyjdzie nam czytać. Nigdy też do końca nie wiemy, dokąd trafimy przemierzając las, czy jak znani pewnie wszystkim Jaś i Małgosia – do chatki czarownicy, czy też może jak Alicja – do zaczarowanej krainy. Czasem zakończenia możemy się już domyślić na samym wstępie, a czasem przejedziemy się srogo na swej... czytaj dalej...

Wczytywanie...