Nieulękły - Zaginiona flota #1

Nieulękły
Ocena użytkowników
4 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Ze Światami Syndykatu Sojusz walczy od 100 lat, ale właśnie stanął na krawędzi totalnej porażki. Jego flota została pokonana i uwięziona w głębi terytorium wroga. Jedyną nadzieją na jej ocalenie jest człowiek, który po wybudzeniu ze stuletniej niemal hibernacji odkrywa, że stał się obiektem... kultu.

Czyny kapitana Johna "Black Jacka" Geary'ego zna każdy uczeń Sojuszu. Po stoczeniu pierwszej bitwy wojny stuletniej uznano go za martwego. Wiek później, cudem ocalony z kapsuły ratunkowej, wbrew swojej woli zasiąść musi w fotelu dowódcy skazanej na nieuchronną zagładę floty. Okazuje się człowiekiem dalekim od propagandowego obrazu. Wie jednak, że dowiezienie wykradzionego klucza hipernetowego do przestrzeni Sojuszu jest jedyną szansą na zakończenie długiej i krwawej wojny.

By tego dokonać, Geary musi stawić czoła nie tylko wrogowi, ale i legendzie Black Jacka...

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Lubię military sf. Jestem fanem Haldemana, bardzo lubię Heinleina, doskonale bawiłem się czytając McMaster-Bujold i nawet jestem w stanie jakoś przełknąć książki ze świata WH40000 (za którym tak w ogóle nie przepadam). Pisze to wszystko, żeby wykazać, że kiedy sięgnąłem po „Nieulękłego” – pierwszy tom cyklu "Zagubionej Floty" Jacka Campbella – robiłem to w dobrej wierze. Krótki rekonesans wykazał, że autor jest emerytowanym oficerem marynarki wojennej, co wzbudziło we mnie jeszcze większe... czytaj dalej...

Wczytywanie...