wampir_maskarada

Na ostrzu noża t.1 - Koniasz #1

Na ostrzu noża t.1
Ocena użytkowników
7,19 Średnia z 18 ocen
Twoja ocena

Koniasz jest jednym z lepszych najemników. Nic zatem dziwnego, że otrzymuje bardzo trudne i nietypowe zlecenie. Szybko przekonuje się, że to zadanie jest również niezwykle niebezpieczne. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy na jego drodze staje potężny przeciwnik gotowy zrobić wszystko, by nie dopuścić do realizacji przedsięwzięcia.

Mimo, że Koniasz konsekwentnie realizuje cel, nic nie układa się tak jak powinno. Wszystko wskazuje na to, że wyprawa może nie dotrzeć do celu. Jej los wydaje się przesądzony.

W obliczu klęski każdy rozsądny człowiek spakowałby manatki i ruszył w siną dal. Tymczasem „człowiek do wynajęcia” nie rezygnuje. W końcu, umowa jest umową, a dobry najemnik ma swój honor. Tak jak Koniasz.

„Na ostrzu noża” to wciągająca powieść, w której los bohaterów splata się z polityką, intrygą i zdradą. To uczta złożona z dań, doskonale doprawionych mieszanką adrenaliny i namiętności. Dla smakoszy.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Twórczość czeskiego autora Miroslava Žambocha polecił mi jeden z jego oddanych fanów po dość długiej wymianie poglądów i doświadczeń przed skromną półką z fantastyką gdyńskiego Empiku. Rozmowa skończyła się tym, że powędrowałem do SKM-ki z ostatnim egzemplarzem pierwszego tomu "Na ostrzu noża" w plecaku. Lekturę, rozpoczętą w pociągu, skończyłem przed północą tego samego dnia na podliczaniu drobnych w portfelu i wygrzebywaniu oszczędności, aby zafundować sobie tom drugi następnego dnia. Na... czytaj dalej...

Wczytywanie...