riese
Modyfikowany węgiel

Modyfikowany węgiel – recenzja książki

Autor: Kacper "Kacpero" Piasecki · Opublikowano: sobota, 13 stycznia 2018
Modyfikowany węgiel

Richard Morgan jest brytyjskim pisarzem, który ma na swoim koncie kilka udanych książek, komiksów, a także scenariuszy do gier (choćby "Crysis 2"). Jego debiutancka powieść, "Modyfikowany węgiel", zyskała dobre oceny, do tego wkrótce ukaże się serial na jej podstawie (premiera na platformie Netflix już 2 lutego).

XXVI wiek. Ludzkość rozprzestrzenia się po galaktyce, ale dawne wierzenia i uprzedzenia nie wygasły. Kolonie często są gniazdami syndykatów, a atmosferę podgrzewają wybuchające z najróżniejszych powodów wojny. Protektorat Narodów Zjednoczonych nie daje sobie jednak w kaszę dmuchać i rządzi żelazną ręką. Korzysta ze wszystkich dostępnych metod, ale jego szczególnym atutem jest legendarny Korpus Emisariuszy.

Dzięki postępowi technologicznemu ludzie spełnili swoje marzenie – oszukali śmierć. W stosach korowych każdy może zapisać swoją osobowość, którą następnie można wysłać w dowolne miejsce i przenieść do nowego ciała. Istnieje tylko jeden warunek: trzeba mieć na to pieniądze. Główny bohater, Takeshi Kovacs, to były Emisariusz. Służba zapewniła mu ogromne umiejętności i bolesne wspomnienia. Kiedy po kolejnej śmierci zostaje przeniesiony na Ziemię w celu zbadania zagadkowego morderstwa, nie zdaje sobie sprawy, w co został wrobiony. Wkrótce przyjdzie mu zagrać w grze o ogromną stawkę, w której śmierć będzie bardzo prawdopodobną i wcale nie najgorszą możliwością.

Czytaj dalej...

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...