Metro: Exodus » Newsy

Tym razem mamy dla was dwa zupełnie świeże filmiki dotyczące "Metro Exodus". W pierwszym Anna, żona Artema i najlepszy snajper w Zakonie, przypomina nam najważniejsze informacje dotyczące post-apokaliptycznej linii moskiewskiego metra oraz walczy z wrogami podejrzliwie przypominających nazistów z Czwartej Rzeszy.

metro,metro exodus

Drugi filmik skupia się na powstawaniu gry. Skacząc pomiędzy dwoma studiami 4A Games, jednym w Kijowie, a drugim na Malcie, poznamy wszystkie szczegóły powstającej pięć lat gry, między innymi pierwsze szkice koncepcyjne. W pierwszym filmie otworzą przed nami swoje serca założyciele 4A Games i opowiedzą nam o celach przyświecających im przy zakładaniu studia.

Informacja prasowa

Wydawnictwo Deep Silver, deweloper 4A Games, autor książek z serii Metro Dmitrij Głuchowski oraz polski wydawca gry Metro Exodus – Techland, informują o wyjątkowej edycji tytułu nazwanej Artyom Custom Edition. Będzie to niezwykle rzadkie wydanie gry – powstanie zaledwie 10 egzemplarzy – którego nie będzie można zakupić w żadnym z kanałów oficjalnej dystrybucji. Fani Metro z całego świata będą mieli natomiast okazję wygrać tę edycję w planowanych na najbliższe tygodnie konkursach.

metro exodus

Każdy egzemplarz będzie podpisany przez Dmitrija Głuchowskiego i Andrew Prokhorowa – Creative Directora gry i współzałożyciela studia 4A Games. W edycji znajdą się ponadto wybrane elementy wyposażenia Artema z gry, w tym w pełni funkcjonalny zegarek Nixie.

"Metro: Exodus" z mocnym przytupem zagościł na targach E3 i czule popieścił podniebienia graczy spragnionych bezkompromisowych klimatów postnuklearnych zza Buga. 4A Games nie jest jednak w ciemię bite i nie zamierzało odhaczyć swojej obecności w Los Angeles na wypuszczeniu jednego zwiastuna. Twórcy przygotowali dla wszystkich ponad 15-minutową prezentację rozgrywki.

metro: exodus

Zgodnie z klasyczną zasadą sequeli – jest więcej, mocniej i bardziej kozacko. Klimaty, które poznaliśmy i pokochaliśmy zostały ubogacone o nowe elementy, a te które delikatnie liźnięto w poprzednich częściach – rozszerzono. Mamy więc lepszy crafting, dynamicznie zmieniające się warunki pogodowe i system dzień-noc wpływający na podejście do misji czy walkę na otwartym terenie oraz w klaustrofobicznych warunkach. Każde wyzwanie będzie można rozwiązać na kilka sposobów i wygląda na to, że nie są to czcze obietnice.

Jeżeli myśleliście, że życie w postnuklearnym moskiewskim metrze jest prawdziwym koszmarem na jawie to serdecznie witamy w piekle.

metro: exodus

Najnowszy zwiastun produkcji prezentuje jedną z lokacji, jakie odwiedzimy podczas podróży pociągiem przez apokaliptyczną Rosję. Wołga to siedziba mrocznego kultu, gdzie ludzi mówiących tym samym językiem co my, zdawałoby się naszych rodaków, należy strzec się jeszcze bardziej niż popromiennych wybryków ewolucji.

Ergo – kolejny znakomity i klimatyczny trailer, zaś "Metro: Exodus" powoli staje się mocnym kandydatem do zgarnięcia nagrody gry roku Anno Domini 2019. Konkludując, jest na co czekać.

Metro: Exodus

Zapowiedziano Metro: Exodus!

Dodał: Tokar, poniedziałek, 12 czerwca 2017 · Komentarzy: 3

Póki co, jedna z największych i zarazem najprzyjemniejszych niespodzianek tegorocznych targów E3. Kontynuacja egranizacji opartej o postapokaliptyczny świat Dmitrija Glukhovsky'ego przyniesie nam to, do czego seria zdążyła nas już przyzwyczaić (między innymi doskonały klimat zrujnowanego świata, piękną grafikę oraz emocjonujące walki), lecz jak na przemyślany sequel przystało, dorzuca do tego wora kilka nowości. W tym największe novum – położenie nacisku na eksplorację powierzchni, już bez konieczności korzystania z maski przeciwgazowej.

metro: exodus

Pierwszy materiał prosto z gry skupia się na typowym dniu w ponurej postnuklearnej rzeczywistości, czyli przetrwaniu za wszelką cenę w nieuczciwej walce ze skrajnie niebezpiecznym środowiskiem. To trzeba zobaczyć.

  • 1 strona
Wczytywanie...