Mediapolis

Mediapolis
  • Autor
  • Data wydania 2 czerwca 2009
  • Data wydania oryginału 2 czerwca 2009
  • ISBN 978-83-7506-281-6
  • Wydawnictwo Zysk i S-ka
Ocena użytkowników
8 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Brud i mrok zaściełające miasto przyszłości. Nielegalne sexshow oraz bezwzględne patrole na ulicach. Ciągła inwigilacja ludności i korupcja władz. Społeczeństwo kontrolowane. Społeczeństwo idealne. Zawsze znajdzie się ktoś, kto zbuntuje się przeciw systemowi. Abel nigdy nie chciał zostać bohaterem. Dzięki nadzwyczajnym zdolnościom technicznym mógł wyłączyć olbrzymi telewizor, który każdego dnia penetrował mu umysł, rozsiewając fałszywe poglądy Pierwszego Kapłana. Odtąd stał się wyrzutkiem. Miał jednak swój port, miłość, w która nadawała cały sens jego życiu – Annę, piękną kobietę, a zarazem rebeliantkę jak on.

Niebawem i ją pochłania "system". Abel samotnie staje przeciw miastu, którego prawdziwe oblicze jest równie potworne, co bezwzględne. Wyobraź sobie połączenie tego, co najlepsze, w Roku 1984 Orwella, Łowcy androidów Scotta oraz w V jak Vendetta Moore'a i Lloyda. Przekrocz mury Mediapolis.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Muszę przyznać, że zostałam bardzo niemile zaskoczona przez tę książkę. W dodatku, kiedy piszę tę recenzję, jak zwykle nerwowo przygryzam ulubiony długopis, bo tak naprawdę nie wiem, co o niej napisać. Ale od początku. Przede wszystkim – kim jest Tomasz Kopecki? Wnioskując z wyników wszechwiedzącego wujka google'a, słabo jeszcze znany polski pisarz, który wydał swoją pierwszą książkę niespełna dwa lata temu. Jednak jest ona bardziej powieścią sensacyjną z czasów I Wojny Światowej, która... czytaj dalej...

Wczytywanie...