riese
Mass Effect: Andromeda

Tryb solo Andromedy bez żadnego wsparcia

Autor: Wojciech "Courun Yauntyrr" Kominek · Opublikowano: niedziela, 20 sierpnia 2017

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia, w których wróżono brak fabularnych DLC do czwartej odsłony serii "Mass Effect". Oficjalnie zapowiedziano, że dodatków fabularnych nie będzie, zaś wsparcie otrzyma jedynie tryb multiplayer, chociaż i tu nie należy spodziewać się wodotrysków.

mass effect andromeda

Oficjalnie zakończono zaklinanie rzeczywistości i potwierdzono wcześniejsze plotki o przerwaniu prac nad nową zawartością fabularną dla "Andromedy". Oznacza to, że szykuje nam się pierwsza część cyklu, która nie będzie poszerzona o nową zawartość dla pojedynczego gracza. Czyżby nagle twórcy, kierowani dobrocią serca, zrezygnowali z czegoś, co przy poprzednich odsłonach przyniosło im cała górę pieniążków?

Oczywiście, że nie. Wyniki sprzedaży, opinie w prasie i na forach oraz wreszcie restrukturyzacja na pewno nie przeszły bez echa, chociaż na dzień dzisiejszy gra prezentuje się o niebo lepiej od tego, co oglądałem w chwili recenzji. Wydawca nie zamierza jednak podjąć rękawicy i zapowiedział, że pojawią się jedynie nowe misje do trybu multiplayer, zaś sama fabularna część pozostanie nietknięta. Tym samym na patchu 1.10 kończy się łatanie przygód Ryderów.

mass effect andromeda

Lepiej będzie się powodziło tym, którzy próbują swoich sił w trybie multiplayer. Potwierdzono prace nad nowymi misjami, jednak szczegóły mają zostać ujawnione dopiero w przyszłych tygodniach.

Co prawda uspokaja się nas faktem, że nikt nie porzuca całego uniwersum, czego dowodem mają być nadchodzące powieści ("Mass Effect: Annihilation" oraz "Mass Effect: Initiation"), jednak to tylko mydlenie oczu i jasna zapowiedź tego, że seria trafia do zamrażarki. Miejmy nadzieję, że nie na długo.

Komentarze

dunio1 · niedziela, 20 sierpnia 2017, 21:52
0
Myślę po prostu, że po takim strzale w kolano po andromedzie, bioware zdaję sobie sprawę że mało kto kupił by dlc
Tokar · poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 01:13
0
To trzeba w końcu kupić i ograć, bo ewidentnie lepiej już nie będzie, a i nie ma co czekać na jakąś deluxe edycję.

No i spoko, niech dadzą odpocząć tej marce na jakiś czas, bo może jej to wyjść tylko na dobre. Wątpliwe, że porzucą ją na dłużej. "Mass Effect" ma zbyt wielu fanów, studio poświęciło za wiele kasy na promocję serii, a i powrót Hudsona (dla którego te produkcje są oczkiem w głowie) też swoje zrobi.
Gość_Ewerlord* · wtorek, 22 sierpnia 2017, 09:49
0
Wcześniejsze doniesienia?
Wcześniejsze doniesienia jasno twierdziły tak samo jak twórcy że wszystkie dodatki fabularne mają być darmowe.
A to że nagle stwierdzili że nie będzie żadnych dodatków do trybu single pokazuje tylko do jakiego stopnia upadli, czego by nie obiecali żeby kupić ME:Aa ale jak co do czego przyszło to olać wszystkich równo.
Niblla · wtorek, 22 sierpnia 2017, 10:06
0
Poczekam aż będzie za 20 złoty w Biedronce czy coś.
Ogólnie nie jestem zdziwiony tym jakoś.

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...