Mass Effect 3 – BioWare szykuje nowe fabularne DLC

Fani "Mass Effect 3" są wprost zasypywani rozszerzeniami. Niedawno ukazała się "Omega", a producenci już dziś zdradzają pierwsze szczegóły o nowym fabularnym DLC, nad którym w tej chwili pracują.

mass effect 3

Co najważniejsze, scenariusz kolejnego dodatku powstaje ze współpracy aż ośmiu osób, co może zwiastować dwoma faktami – albo fabuła będzie świetna, albo kiepska ("Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść" – tyle, że tutaj jest ich osiem). Wśród scenarzystów jest Mac Walters, który przygotował fabułę podstawki. Następną, tak samo ważną wiadomością, jest to, że rozszerzenie stworzy BioWare Edmonton (producent dotychczasowych części), a nie Montreal, twórca "Omegi", a w przyszłości także "Mass Effect 4". W różnych zakątkach internetu można poczytać o niezbyt pozytywnych opiniach dotyczących "Omegi", więc fani mogą zacząć martwić się o przyszłość serii – czy czwórka okaże się tak dobra, jak poprzednie odsłony?

W nowym rozszerzeniu usłyszymy muzykę Sama Hulicka, który napisał także soundtrack do podstawki, ale do jego dodatków już nie. Powrócić mają też aktorzy Seth Green i Raphael Sbarge, podkładający głos kolejno Jokerowi i Kaidanowi Alenko, co oznacza, że te postacie pojawią się również w nowym DLC. Więcej informacji, w tym o dacie premiery i cenie, nie zdradzono, ale według wcześniejszych wycieków, rozszerzenie zabierze nas na Cytadelę.

Komentarze

0
Gość_Pinatu* ·
Oby tylko znów z ceną nie przesadzili.
Tłuką te DLC-ki do multi i singla, a i tak nie poprawia to ani wizerunku gry, ani też jej twórców.
Osobiście wolę ME2 (nawet DLC-ki jakieś ciekawsze ma), nie wspominając już o tym, że cały czas nie zmieniłem zdania w stosunku do ME1 - to dla mnie nadal jest najlepsza część cyklu. Nie ważne kto zrobi kolejny dodatek, byle byłby przynajmniej częściowo ciekawszy fabularnie. Ja rozumiem że seria ME odchodzi od cRPG (czy Action-RPG) na rzecz samego Action bo to teraz modne, ale niech już trylogia Shepa pozostanie wierna remu czym była początkowo. A ME4 to niech Montreal zrobi na wzór CoD MW3 z domieszką Battlefielda 3 i wtedy wiem, że to będzie zupełnie coś innego.

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...