walizka

„Arrival”, czyli źle się dzieje we Wszechświecie

4 minuty czytania

Ciąg dalszy dziwnej polityki informacyjnej BioWare. Na początku byliśmy raczeni pojedynczymi obrazkami z rozszerzenia „Arrival”, a teraz Kanadyjczycy stopniowo serwują nam fabularne podłoże ostatniego DLC do „Mass Effect 2” za pośrednictwem platformy „The Cerberus Network”. Jaki to ma sens? Nie mam zielonego pojęcia, ale wbrew temu co sądzą panowie z Edmonton, ten model budowania atmosfery do ciekawych nie należy – jest raczej mocno irytujący.

mass effect 2, bioware

Od czego są jednak pasjonaci? Małe grzebanie w plikach, kilka innych sprytnych ruchów i mamy wszystko podane jak na złotej tacy. Co słychać we Wszechświecie? Nic dobrego, źle się tam dzieje niczym w państwie duńskim.

Cóż, czas na moje frywolne tłumaczenie.

22 luty

Wpis znajdziecie pod tym adresem.

22 marca

Kolejne dowody wciąż potwierdzają prawdziwość twierdzenia, że system przekaźników masy przypisywany dotychczas Proteanom, wydaje się być znacznie starszy niż ta cywilizacja. Doktor Aurana T'Meles z Uniwersytetu Serrice, niegdysiejszy gorący sceptyk tych rewelacji, teraz otwarcie przyznaje, że zmieniła zdanie na niniejszy temat. „Ten zespół był niespotykanie skrupulatny w szacowaniu wieku przekaźników, rozrzuconych po całych galaktykach.” – zdradza swoje wnioski – „Do ich kompetencji nie należy teoretyzowanie, kto stworzył te wyjątkowe urządzenia, tylko wyodrębnienie epok, z których one pochodzą”. Takie hipotezy najczęściej uwydatniają rasy, które znikły tj. Arthenn lub Zeioph. Wszystkie z tych teorii zostały jednak obalone z prostego powodu – te cywilizacje nigdy nie współistniały z najstarszymi z przekaźników masy. Niestety, podczas transmisji nie udało się uzyskać komentarza doktor Amandy Kenson, odpowiedzialnej za to niespotykane odkrycie.

mass effect 2, arrival, dlc

23 marca

Zeszłej nocy włamano się do biura Aurany T'Meles, ulokowanego w centrum Serrice, zaraz po tym, jak naukowiec udzieliła oficjalnego poparcia dla teorii głoszącej, że przekaźniki masy nie mogą być dziełem Protean. „Nie rozumiem.” – skomentowała zszokowana doktor T’Meles – „Skradziono wszystkie wyniki badań prowadzonych przez doktor Kenson na początku tego roku. Jeżeli złodzieje poczekaliby jeszcze miesiąc, mogliby to wszystko przeczytać w specjalnym artykule przygotowanym przez uniwersytet”. Materiały ochrony przedstawiają czterech Batarian, odzianych w cywilne ubrania, którzy włamują się do biura doktor T’Meles dokładnie o 4:13 [czasu Thessi]. Komórki naskórka pobrane z miejsca zbrodni, ujawniły tożsamość jednego ze złodziei. To niejaki Palash Tarn, były członek Khar’shańskich Specjalnych Jednostek Interwencyjnych [ojczystej planety Batarian]. Nie udało nam się uzyskać komentarza od żadnego z przedstawicieli władz tego globu.

mass effect 2, arrival, dlc

24 marca

Z całego Wszechświata nadal napływają reakcje na rewelacje związane z odkryciem, że przekaźniki masy nie są dziełem cywilizacji proteańskiej. Społeczeństwo Kahje [rodzima planeta Hanarów] daje wyraz swojego szoku i stanowczo odrzuca wyniki przeprowadzonych badań. Jeden z przywódców religijnych, Wszystko Świecący Olos X, Sounaril tradycji Manas, zareagował, przesyłając do sieci blisko 13-minutowe przemówienie wzywające do opanowania i spokoju. „Nie jest herezją mówić, że Rozbudzacze mogli sami zostać Rozbudzeni.” – rzekł Hanar – „To jest niezbity dowód ich bezinteresowności, uprzejmości i gotowości do dzielenia się darami, które nauczyły ich kiedyś, jak żyć. Ukazując, że coś było przed nimi, jeszcze bardziej szlachetniejsza istota, daje penitentom jeszcze szybszą drogę do oświecenia, bardziej rozbudowany model, do którego wszyscy możemy aspirować”.

mass effect 2, bioware, arrival

25 marca

Dwaj nieuprawnieni badacze zostali aresztowani i oskarżeni o próbę sabotażu przekaźniku Lowas. „Zahi Moon i Ellis Veech planowali uzyskać dostęp do głównych przełączników, umieszczonych wewnątrz przekaźnika w okolicach Lowas.” – powiedziała oficer Lisa Tanabe, odpowiedzialna za ochronę przekaźników należących do Rady – „Byli tak samo skuteczni jak ostatnie sto osób, które próbowały tej samej sztuki. Rzeczywistym zagrożeniem było parkowanie statku badawczego w pobliżu potencjalnej strefy kolizyjnej, gdzie czyszczenie szczątków zajęłoby tygodnie, a raczej wszyscy wiemy, co potrafi zrobić nawet najmniejsza drobinka ze statkami poruszającymi się przy tak wysokich prędkościach”. Tanabe odnosi się oczywiście do tragicznego wypadku Mihairokov, fregaty kosmicznej, która uderzyła w orbitującą metalową śrubkę, co spowodowało dekompresje statku i śmierć wszystkich pasażerów znajdujących się na pokładzie.

mass effect 2, arrival, dlc

26 marca

Seria incydentów, związanych z zagrożeniem bezpieczeństwa przekaźników masy w Przestrzeni Cytadeli, doprowadziła do redystrybucji floty pokojowej Rady. „Wzrok społeczeństwa skierowany jest na przekaźniki masy, a niepokojące zdarzenia wokół nich windują wskaźniki przestępczości.” – mówi kapitan Miyamoto Whelan z floty Przymierza. Jego przybycie wiąże się ze stale powiększającą się listą naburmuszonych kapitanów statków, przesypu szczątków i samobójstw spowodowanych przez przekaźniki, które są głównymi problemami, jakie powinny być nadzorowane. Wojskowa interwencja szybko stała się czymś uciążliwym, co doprowadziło do godzinnych, a czasem nawet wielodniowych opóźnień regularnych lotów. „Nie mam pojęcia, dlaczego muszą parkować krążownik na trasie do cholernego Voya!” – rzekła jedna z pasażerek, Lakshmi Dasgupta. – „Nikt przecież nie atakuje Voya, a nie wmawiajcie mi, że czuwają oni nad czymś, co nie może zostać zniszczone”.

mass effect 2, arrival, dlc

27 marca

Handel pogrążył się w całkowitym marazmie w wyniku wczorajszych opóźnień w ruchu międzygalaktycznym, które przyczyniły się do praktycznego zatrzymania przepływu transportu i finansów. „Oszacowaliśmy, że straciliśmy już 612 miliardów kredytów na obszarze całej galaktyki.” – alarmuje ekspert makroekonomiczny Voke Dora – „…i łatwo podwoilibyśmy te straty, gdybyśmy nie byli aktualnie w środku wakacji biznesowych Asari”. Podczas, gdy ruch pomiędzy przekaźnikami wraca powoli do normy, skutki są wciąż odczuwalne dla dolatujących do pracy lub podróżujących dla przyjemności. „Nie do wiary!” – mówi Roman Basee, obywatel z Marsa, który postanowił wybrać się na pierwsze wakacje od ośmiu lat – „Oczywiście, te loty zostaną przebukowane, ale to zakrawa na szaleństwo, że w wyniku takiego zastoju wszystko nagle może się roztrzaskać. Cytadela musi się upewnić, żeby tak się nie stało!”.

mass effect 2, bioware, arrival

28 marca

W całkowicie niespodziewanym ruchu, szanowany admirał Przymierza, Steven Hackett, zeznał dziś przed Radą Cytadeli, że razem z innymi szefami Przymierza, postanowił złagodzić swój stosunek w kwestii zbliżającej się rozbudowy turiańskich pancerników. „Przymierze wspiera naszych radnych w stu procentach.” – admirał zdradził, co wpłynęło na tak znaczące odejście od otwartych protestów, które wnosił w przeszłości – „Niedawno przeprowadziliśmy duże manewry z Turianami, jak i mniejsze z Salarianami oraz Asari, które okazały się dla nas niezwykle istotne. Flota Przymierza odczuwa zagrożenia XXII i XXIII wieku [standardu ziemskiego], które czyhają na sygnatariuszy traktatu z Farixen. Nel'Tarras Tilshan, batariański ambasador, zareagował gwałtownie na to oświadczenie – „Wydaje się, że ludzie powoli zaczynają się zanurzać w krwawych poglądach i mamy nadzieję, że szybko zmienią zdanie. Pancerniki nie są budowane w celach pokojowych, lecz do niszczenia planet! Hackett stoi teraz po stronie tych, którzy stanowią bezpośrednie zagrożenie dla batariańskiego społeczeństwa.”

mass effect 2, bioware, arrival

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

Wczytywanie...