[Zwiastun] „The Stars are Left” – Magickę opanowały macki!

2 minuty czytania

Ph'nglui Mglw'nafh Cthulhu Magicka Wgah'nagl Fhtagn.

Tak jest, fanatycy Wielkiego Przedwiecznego i rozliczni miłośnicy macek, mogą już zacierać ręce, bo czekają ich salwy niepohamowanego chichotu oraz skurcze mięśni odpowiadające za uśmiech. W najnowszym dodatku do cieszącej się niesłabnącą popularnością „Magicki”, Arrowhead Studios zmierzy się z prozą H.P. Lovecrafta, a po drodze dostanie się „Notchowi” i jego „Minecraftowi”. Trzeba przyznać, że twórcy wybrali sobie bardzo wdzięczny temat do wykpiwania.

magicka, the stars are left

Nasi dumni czarodzieje nie mają łatwego życia. Najpierw zostali wysłani z „misją pokojową” do Wietnamu, gdzie za pomocą destrukcyjnej magii i karabinów maszynowych, mieli w praktyce pokazać tubylcom na czym polega zachodni ład oraz jak smakuje toksyczna miłość wujka Sama. Potem niczym „Wściekłe Psy” pokłócili się o kolory swoich szat i przez przypadek wywołali wojnę domową na niespotykaną wcześniej skalę.

Natomiast teraz przyszedł czas na starcie ze sługusami Cthulhu przy pomocy nowych przedmiotów, czarów i wykorzystywania przyrostka „-craft”, gdzie się tylko da. Wiadomo, gdyż wszystko posiadające tę końcówkę brzmi dumnie i górnolotnie niczym insurekcja czy rokosz. Twórcy uznali, że trzeba wprowadzić trochę kultury do tego chamskiego świata wypełnionego magią. Słusznie.

Logiczna kontynuacja, nieprawdaż?

Wedle obietnic, stopień popieprzenia tego rozszerzenia ma być wyższy niż „czarny kozioł w towarzystwie tysiąca młódek” – znając stan psychiczny panów z Arrowhead i ich olbrzymią fantazję, możemy być praktycznie pewni, że nie będą to słowa rzucone na wiatr.

magicka, the stars are left

„The Stars are Left” oferuje zupełnie nową kampanię z kilkoma intrygującymi poziomami, pozwalającymi zagubić się w czasie i przestrzeni. Ponadto w zasięgu macek graczy znajdą się dwie nowe mapy z trybem wyzwań, świeże szaty, morderczy bossowie, pięć ciekawych osiągnięć i siedem gatunków tałatajstwa, którym trzeba będzie przypalić tyłek.

Szaleństwo nadejdzie już tej zimy.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...