Lucyfer. Tom 1 - Lucyfer #1

Lucyfer. Tom 1
Ocena użytkowników
8,5 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Pierwszy tom nowej edycji przełomowego dzieła komiksowego, nominowanego do Nagrody Eisnera. Lucyfer – Gwiazda Zaranna porzucił piekło i zamieszkał w Los Angeles, gdzie prowadzi nocny klub o nazwie „Lux”. Pewnego dnia odwiedza go wysłannik nieba z propozycją od samego Stwórcy. Propozycja ta zachwieje spokojną egzystencją Diabła i zmusi go do powrotu do miejsc, do których nigdy nie chciałby wracać.

Twórcą opowieści o Lucyferze, który pojawił się w serii „Sandman" Neila Gaimana, jest scenarzysta komiksowy i filmowy oraz pisarz Mike Carey, znany przede wszystkim z prac dla Vertigo („Hellblazer”). Za rysunki odpowiada kilku znanych rysowników, m.in. Scott Hampton („Czarna Wdowa”) i Chris Weston („Batman Black & White”).

Pierwszy tom serii zawiera zeszyty: „The Sandman presents Lucifer"" 1–3 oraz „Lucifer"" 1–20.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Diabelski plan Jeśli po komiksowym "Lucyferze" spodziewacie się więcej rozrywki w stylu jego serialowej adaptacji, to musicie zrewidować swoje oczekiwania. Poza nazwami postaci nie ma większych zbieżności – telewizyjna produkcja to coś w stylu "Diabeł i pani detektyw: Kryminalne zagadki Los Angeles", zaś oryginał jest czystym fantasy z rozmachem, niezwykłymi postaciami i podróżowaniem po innych światach. Lucyfer pojawił się w serii "Sandman" Neila Gaimana, a jego potencjał zaowocował... czytaj dalej...

Wczytywanie...