"Lineage II" – sukces darmowej wersji

The Lord of the Rings Online udowodnił i pokazał całemu światu, że przejście na model free-2-play może się okazać strzałem w dziesiątkę. Marzenia o nowych graczach i jeszcze większych zarobkach sprawiają, że kolejne MMO przechodzą na model darmowej rozgrywki. I jak dotąd żadna firma decydująca się na taki krok nie poniosła żadnych strat, nie? NCSoft, producent Lineage 2, przedstawił kilka statystyk z ich darmowej od jakiegoś czasu gry. Cóż, statystyki są naprawdę imponujące.

lineage 2

Najnowsze statystyki z Lineage II zostały opublikowane na portalu MMORPG.com. Zainteresowani? To zapraszam do rozszerzenia newsa.

  • Liczba jednocześnie grających osób wzrosła, uwaga, o 800%.
  • Dochody NCSoftu wzrosły czterokrotnie.
  • W świecie gry pojawiło się tak wielu nowych graczy, że liczba serwerów musiała wzrosnąć dwukrotnie.
  • Ponad 250 tysięcy graczy skorzystało z usługi, która pozwala na zdobycie maksymalnego poziomu doświadczenia oraz oferuje graczom dodatkowe bonusy. Zgaduję, że usługa nie jest darmowa.
  • Facebookowa strona "Lineage II" zyskała 280 tysięcy nowych fanów.

Imponujący wynik, którym powinno się chwalić w każdym zakątku internetu. "Lineage II" jest kolejną grą, która udowadnia, że jeżeli nie można pokonać WoWa tradycyjnymi metodami, to trzeba się zdecydować na pewnego rodzaju ryzyko. Jak widać, warto!

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...