outpost

Legendy Mrocznego Rycerza

Legendy Mrocznego Rycerza
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Batman jest ikoną kultury popularnej już od kilkudziesięciu lat. W tym czasie własne wizje wyglądu tego bohatera stworzyło wielu rysowników. Wśród nich poczesne miejsce zajmuje Tim Sale, autor rysunków do takich albumów jak Batman: Nawiedzony Rycerz; Batman: Długie Haloween czy Batman: Mroczne zwycięstwo. W tym tomie znajdują się pierwsze komiksy Tima Sale’a o Batmanie.

Wśród nich historia o meczu rozegranym pomiędzy więźniami z Blackgate a pacjentami Azylu Arkham, opowieść o początkach kariery Calendar Mana, a także kolejne spotkanie Mrocznego Rycerza z Catwoman i z Jokerem.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Showcase‘94 #3-4, Legends of the Dark Knight #32-34, Shadow of the Bat #7-9, Solo #1 oraz Batman Black and White, volume 2.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Tim Sale dzięki licznym pracom z Batmanem w roli głównej i rozpoznawalnemu stylowi urósł do miana jednego z najbardziej popularnych ilustratorów przygód Gacka. Nie dziwi więc fakt, iż postanowiono opublikować album z kilkoma jego historiami o Mrocznym Rycerzu. Skąd decyzja o publikacji prac akurat Tima Sale'a? Przez lata pracy stworzył on rysunki do wielu uznanych pozycji traktujących nie tylko o Batmanie. Na koncie poza "Batman: Długie Halloween" czy "Batman: Mroczne zwycięstwo" brał... czytaj dalej...

Wczytywanie...