Księżycówka. Tom 1 - Księżycówka #1

Księżycówka. Tom 1
Ocena użytkowników
8 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Pierwszy tom nowego, bezpardonowego thrillera autorstwa BRIANA AZZARELLO (scenariusz) i EDUARDO RISSO (rysunki) – laureatów Nagrody Eisnera i twórców serii "100 naboi", uznanej za klasykę sensacyjnych komiksów.

Czas amerykańskiej prohibicji. Lou Pirlo – nowojorski gangster i prawdziwy mieszczuch – udaje się w górską dzicz appalachów, aby namierzyć nowego dostawcę nielegalnego alkoholu. Z pozoru rutynowa misja szybko przeradza się w prawdziwy koszmar, gdy lou nieświadomie odkrywa sekret, który nigdy nie powinien ujrzeć światła dziennego... albo jeszcze lepiej – światła księżyca w pełni.


Zgodnie z oczekiwaniami nowa historia Azzarello i Risso jest mrocznie piękna, wciągająca i daje kopa tak silnego jak najlepszy spiritus”.

— Jason Aaron (BĘKARTY Z POŁUDNIA, PRZEKLĘTY)

Nastrojowy, z lekka złowieszczy klimat sprawia, że księżycówka oczarowuje i nawiedza. To bez wątpienia kolejny sukces duetu Azzarello i Risso”.

— IGN

Whisky i wilkołaki. Zabójczy dramat historyczno-kostiumowy spod pióra i ołówka najlepszego zespołu twórców, który kiedykolwiek działał w tej branży”.

— Brian K. Vaughan (SAGA, PAPER GIRLS)

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Duet złożony z Briana Azzarello i Eduardo Risso zapracował sobie na miano klasyków komiksowego kryminału za sprawą "100 naboi". Czy najnowszy efekt współpracy obu twórców jest równie interesujący? Joe Masseria natrafia na ślad bardzo wysokiej jakości alkoholu, produkowanego w miasteczku w Wirginii Zachodniej. Szybko podejmuje decyzję o wysłaniu jednego ze swoich ludzi, Lou Pirla, do wytwórcy trunku. Nie trzeba długo czekać na komplikacje – bimbrownik Holt okazuje się twardym zawodnikiem,... czytaj dalej...

Komiksy z cyklu

  • Księżycówka: Pociąg rozpaczy
    #2 Księżycówka: Pociąg rozpaczy
Wczytywanie...