Konkurs z Torilem

Nagrodami w konkursie jest książka "Imię wiatru" oraz dostęp do beta testów gry "Toril" . Sponsorem nagród jest firma GameExe.pl.

 

Zadaniem uczestnika jest wymyślenie nazwy dla miasta, która będzie pasowała do jego historii. Warto pamiętać o zgodności ze światem Zapomnianych Krain, a także o tym, by nazwa była łatwa do zapamiętania i możliwa do wymówienia.

Skraj został nazwany w tym samym czasie, co miasto będące jego stolicą, a opowieść ta sięga 1358 RD, Czasu Kłopotów.

Gdy bogowie chodzili pośród śmiertelników, założyciele miasta, dziś znani jako rządząca miastem Rada Czworga, byli wówczas drużyną poszukiwaczy przygód, posiadającą blisko dwudziestoletnie doświadczenie i znaną z przynajmniej kilku chwalebnych czynów. W tamtym okresie grupa przyjaciół była nieznacznie większa. Poza kapłanką Waukeen, Topaz, wyjątkowo zdolnym magiem, Efeneusem, krasnoludzkim kowalem, Tryggiem Blackgemstone, i tropicielką Zoel w skład drużyny wchodziła również łuczniczka, nigdy nie wymieniana z imienia, a także rycerz wiary Shaundakula – najważniejsza postać w tej opowieści. Wiele lat później miasto nazwano jego imieniem, nie wyprzedzajmy jednak faktów.

W Czasie Kłopotów do swojego rycerza wiary zwrócił się sam boski patron, z prośbą o pomoc, której nie można było odmówić. Według powszechnej wiedzy, drużyna miała odnaleźć w ruinach Myth Drannor pewną mapę lub starożytny traktat. Dzieło elfów poszukiwane przez Shar. Choć wyprawa do Cormanthoru nie powiodła się, plany podstępnej bogini zostały pokrzyżowane. Pokonana w walce Shar zbiegła do Waterdeep, kosztem było jednak życie bohatera historii, którego męstwo i odwaga ocaliły pozostałych członków drużyny. To była ciężka próba przyjaźni dla tych, którzy przeżyli. Po zabezpieczeniu niewielkiego obszaru ruin grupa rozpadła się na skutek sporów i dopiero rok później, za sprawą łowczyni Zoel, powstała na nowo. Wtedy również, podczas drugiej wyprawy do Cormanthoru, udało się znaleźć poszukiwany przez Shaundakula dokument. Kolejny rok zajęło rozszyfrowanie go, a wówczas stało się jasne, że jest on mapą do Centrum, starożytnego kompleksu portali, umiejscowionego pod powierzchnią ziemi, na skraju Wężowej Puszczy. To właśnie tam, z pomocą Shaundakula, wzniesiono miasto nazwane imieniem poległego bohatera.

Swoje propozycje nadsyłajcie do 15 maja, na adres: potworcy@toril.org – w tytule koniecznie wpiszcie: "Konkurs: Poległy bohater".

 

Konkurs trwał od: 6 maja 2015 do: 15 maja 2015. Ogłoszenie wyników: 20 maja 2015 Konkurs został zakończony.

×

Zwycięzcy

Jakub H. z Krakowa
Wczytywanie...