Szalony wynalazca i inne opowieści – Kultowy polski komiks powraca!

2 minuty czytania

Informacja prasowa

szalony wynalazca i inne opowieści

Przygody Jonki, Jonka i Kleksa to legenda polskiego komiksu dziecięcego autorstwa Szarloty Pawel. Wesołe, pełne fantazji i groteski historyjki ukazywały się od lat 70. do 90. XX wieku na łamach popularnego pisma „Świat Młodych”, a także w wydaniach albumowych. 18 kwietnia br. do sprzedaży trafi nowy tom cyklu Jonka, Jonek i Kleks wydany przez Egmont Polska „Szalony wynalazca i inne opowieści”. W planach jest także kolejny album przygód Jonki, Jonka i Kleksa z opowieściami „Odwiedziny smoka” oraz „Na wakacjach”.

Jonka i Jonek – nastolatki wychowywane wśród peerelowskich bloków – dzięki niezwykłemu niebieskiemu przyjacielowi Kleksowi odrywają się od codziennej rutyny i wkraczają do krainy fantazji, marzeń i magii. Przypominamy czytelnikom sympatycznych bohaterów i ich świat, a Szarlota Pawel zabiera w albumie „Szalony wynalazca i inne opowieści” dzieci, ale i dorosłych w podróż, gdzie granice wyznacza tylko wyobraźnia.

Ósmy tom przygód to seria krótkich, wesołych, pełnych zaskakujących sytuacji i doskonałego humoru opowieści, oraz materiałów okolicznościowych. „Szalony wynalazca” i „Szukajmy ciotki Plopp!” to już drugie wydanie przygodowych historii publikowanych niegdyś przez Egmont w twardej oprawie. Pozostałe trzy komiksy nie są regularnymi opowieściami, a materiałami okolicznościowymi mającymi na celu promowanie wśród czytelników „Świata Młodych” oszczędzania „Tajemnica VIIB”, bezpieczeństwa „Przygody Kuby i Kleksa” i wybranych zuchowych sprawności, jak ambasador przyjaźni, czy przyjaciel książek w opublikowanym w formie kalendarza komiksie „Zuchowe sprawności”.

O KOMIKSIE:

  • Tytuł tomu: Szalony wynalazca i inne opowieści
  • Scenariusz: Szarlota Pawel
  • Rysunki: Szarlota Pawel
  • Cena: 24,99
  • Liczba stron: 80
  • Oprawa: miękka
  • ISBN: 978-83-281-2740-1
  • Premiera: 18 kwietnia 2018 r.
szalony wynalazca i inne opowieściszalony wynalazca i inne opowieściszalony wynalazca i inne opowieści

O AUTORCE:

Szarlota Pawel to pseudonim scenarzystki i rysowniczki komiksowej Eugenii Pawel-Kroll. Należy ona do grona najbardziej znanych polskich twórców opowieści graficznych, a jej nazwisko wymienia się obok takich klasyków jak Janusz Christa czy Henryk Jerzy Chmielewski.

W roku 1974 ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie i od razu została przyjęta do redakcji „Świata Młodych” – największego ówczesnego polskiego pisma młodzieżowego publikującego także komiksy. Z ŚM i jego następcą, „Uśmiechem Numeru”, była związana przez następne ćwierć wieku.

Tam też przeszła szkołę rysowania pod okiem Papcia Chmiela, ale wykształciła własny styl, który jej nauczyciel porównywał do stylu Walentynowicza, autora Koziołka Matołka.

Na łamach prasy wydała ponad tysiąc odcinków historii obrazkowych, a od lat 80. XX wieku opublikowała kilkanaście albumów komiksowych należących do różnych serii, z których największą popularność osiągnęły opowieści o Jonce, Jonku i Kleksie.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...