Komiksy

Star Wars Komiks 1/2018 – Doctor Aphra: Ścigana przez wszystkich – recenzja komiksu

Autor: Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski · Opublikowano: niedziela, 25 lutego 2018
star wars komiks 1/2018 – doctor aphra: ścigana przez wszystkich

Czy doctor Aphra to Indiana Jones w świecie "Gwiezdnych wojen"? Jeśli zadawaliście sobie to samo pytanie, to witajcie w klubie. Nowa odsłona "Star Wars Komiks" koncentruje się właśnie na postaci archeolożki i przedstawia pierwsze sześć zeszytów z poświęconej jej serii.

Bohaterka, podróżująca z dwoma androidami o morderczych skłonnościach (Triple Zero i Bee Tee) oraz przedstawicielem rasy wookiech (Czarnym Krrsantanem), zostaje wmanewrowana w nowe zadanie. Wraz z ojcem, któremu ma wiele do zarzucenia, wyrusza, żeby odkryć tajemnicę odłamu Jedi, Ordu Aspectu, który szukał sposobu na osiągnięcie nieśmiertelności. Czy udało mu się zrealizować cel? Do tej pory było to zagadką.

Fabuła "Ściganej przez wszystkich" to typowa wyprawa po zakurzone tajemnice, odsłaniające następny fragment wielkiego uniwersum. Miks lekkiego humoru, szybkiej akcji, potyczek ze sprytnymi posunięciami i napiętych relacji rodzinnych. Te ostatnie jednak obniżają zadowolenie z lektury, ponieważ stosunki między Aphrą a jej ojcem są płytkie i realizują bardzo znany schemat nieobecnego rodzica, poświęcającego całe życie swojej misji. Misja być może wreszcie zostanie zwieńczona i Aphra, chcąc nie chcąc, musi wziąć w niej udział.

Czytaj dalej...

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...