riese
Komiksy

Uniwersum DC – Odrodzenie – recenzja komiksu

Autor: Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski · Opublikowano: czwartek, 7 września 2017
Uniwersum DC – Odrodzenie

Po komiksach z "Drogi do Odrodzenia" kolejnym krokiem dla czytelnika, który chciałby orientować się w zrestartowanym świecie superbohaterów, powinno być "Uniwersum DC – Odrodzenie". Najprościej mówiąc, to wprowadzenie do wspomnianego świata, krótko ukazujące wiele różnych postaci – protagonistów swoich własnych serii. Na chwilę przyglądamy się więc Batmanowi, Supermanowi, Aquamanowi, a nawet Constantine'owi.

Geoff Johns na kanwie dotychczasowych wydarzeń buduje przyszłość herosów, wprowadzając nieokreślone zagrożenie i na prawie każdym kroku tworząc zagadki. Jako że to początek, nie otrzymujemy wyjaśnień, bo komiks miał inny cel – wzbudzić zainteresowanie i przyciągnąć zarówno nowych czytelników, jak i starych, do "DC Odrodzenie". Jednak w przypadku tych pierwszych niekoniecznie ta sztuka wychodzi – częste odniesienia do znanych tytułów mogą utrudnić wejście w świat osobie nieobeznanej z DC. Do wskazanych lektur należą m.in. "Strażnicy" Alana Moore'a, "Flashpoint – Punkt krytyczny" i "Kryzys na Nieskończonych Ziemiach".

Bez znajomości tych sztandarowych pozycji czytanie "Uniwersum DC – Odrodzenie" może okazać się męczące, choć w sukurs przychodzą dodatki. W nich znajdziemy objaśnienia niemal wszystkich scen.

Czytaj dalej...

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...