bitwa_blizniakow

Nowe komiksy w świecie Thorgala na 40. rocznicę wydania pierwszego tomu

2 minuty czytania

W listopadzie minie 40. rocznica wydania komiksu "Thorgal: Zdradzona Czarodziejka", która rozpoczęła serię fantasy rysowaną przez Grzegorza Rosińskiego. Ostatecznie zakończyła się ona na 35. tomie. Ale świat Thorgala doczekał się również serii pobocznych, a te będą kontynuowane przez wydawnictwo Egmont.

Thorgal

To właśnie ich następne tomy ukażą się w listopadzie. Do sprzedaży trafi piąta odsłona serii "Thorgal – Młodzieńcze lata" (zapoznającej nas z opowieściami o młodym Thorgalu) oraz siódma "Thorgal – Kriss de Valnor" (skupiającej się na wojowniczce Kriss de Valnor).

Thorgal

Thorgal: Młodzieńcze lata – Slivia; tom 5

Scenariusz: Yann Le Pennetier; Rysunki: Roman Surżenko; Tłumaczenie: Wojciech Birek

Piąta część serii fantasy opowiadającej o młodzieńczych przygodach Thorgala, przybysza z gwiazd żyjącego pośród wikingów Północy.

W tajemniczy sposób znika mędrzec Hierulf, którego król Gandalf skazał na śmierć, aby starzec nie doniósł do Althingu prawdy o rzezi dokonanej przez władcę wikingów. Podczas nieobecności Gandalfa w wiosce jego okrutny syn Bjorn postanawia poddać torturom pewną niechętną mu dziewczynę. Na szczęście Aaricia pomaga uciec przyjaciółce, lecz w wyniku splotu niesprzyjających zdarzeń sama naraża się na wielkie niebezpieczeństwo. Tymczasem nastoletni Thorgal, szukając Hierulfa, trafia do chaty wiedźmy, która ma powody, by nienawidzić zaginionego mędrca. Nikt z bohaterów nie przypuszcza, że kolejne zagrożenie nadejdzie ze strony kobiety więzionej przez Gandalfa w kamiennej wieży...

  • Liczba stron: 48
  • Cena: 22,99 zł (oprawa miękka), 29,99 zł (opraw twarda)
  • Premiera: listopad 2017
Thorgal

Thorgal: Kriss de Valnor – Góra Czasu, tom 7

Scenariusz: Xavier Dorison i Mathieu Mariolle; Rysunki: Frédéric Vignaux; Tłumaczenie: Wojciech Birek

Siódma część umieszczonej w świecie Thorgala serii poświęconej losom pięknej awanturniczki Kriss de Valnor.

Kriss chce uratować syna uprowadzonego do odległego Bag-Dadhu. Nie ma jednak czasu na wielomiesięczną podróż, dlatego postanawia wejść na Górę Czasu, dzięki czemu mogłaby błyskawicznie znaleźć się na drugim końcu świata. Droga na szczyt okazuje się jednak niezwykle trudna i niebezpieczna. Co więcej, efekt tych wszystkich starań może się okazać wcale nie taki, na jaki liczyła. Tymczasem Jolan na czele wikingów nadal prowadzi wojnę z armią cesarza Magnusa. Obrońcy Północy są u kresu sił, kiedy pojawia się nowa możliwość zakończenia konfliktu.

  • Liczba stron: 48
  • Cena: 22,99 zł (oprawa miękka), 29,99 zł (oprawa twarda)
  • Premiera: listopad 2017

Źródło: www.swiatkomiksu.pl

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...