Komiksy o Hellboyu oraz BBPO w zbiorczych wydaniach

2 minuty czytania

W piątek, który jest ostatnim dniem "Tygodnia dobrych wieści", wydawnictwo Egmont podało kolejną wyśmienitą wiadomość. Jeśli lubicie zbiorcze wydania komiksów w twardej okładce, to przygotujcie się na reedycję opowieści o Hellboyu oraz nową serię – "BBPO". Tytuły te będą wydawane co 3-4 miesiące.

Hellboy

Pierwszy do sprzedaży trafi "Hellboy, tom I: Nasienie zniszczenia, Obudzić diabła" (prawie 300 stron lektury) – będzie do nabycia już w listopadzie. Natomiast "BBPO: 1946-1948" (ponad 450 stron!) ukaże się w grudniu.

Hellboy

Hellboy, tom I: Nasienie zniszczenia, Obudzić diabła

Nasienie zniszczenia: Pomysł i rysunki: Mike Mignola; Scenariusz: John Byrne; Tłumaczenie: Miłosz Brzeziński

Obudzić diabła: Scenariusz i rysunki: Mike Mignola; Tłumaczenie: Miłosz Brzeziński

Nowe ekskluzywne wydanie kultowej serii. Cykl zdobył wiele nagród, m.in. Nagrodę Eisnera w 1997 za Obudzić diabła, i zyskał sobie wielu oddanych czytelników.

Hellboy to postać znana z filmów i komiksu. Bohater z piekła rodem, a zarazem badacz zjawisk paranormalnych. Na Ziemię sprowadził go Rasputin. Hellboy miał pomóc nazistowskim okultystom w zapewnieniu Hitlerowi zwycięstwa, ale przypadek sprawił, że znalazł się w rękach aliantów. Gdy dorósł, rozpoczął pracę w Biurze Badań Paranormalnych i Obrony. Wykonując misje zlecane przez Biuro. Hellboy nieustannie stara się rozwiązać zagadkę swojego pochodzenia i ustalić, w jakim celu on, demon z piekła, znalazł się wśród ludzi. Ponura atmosfera rodem z Lovecrafta, nieszablonowe opowieści – często oparte na mitach z różnych części świata – i znakomite rysunki Mike Mignoli powodują, że niełatwo się oderwać od kolejnych stron komiksu.

  • Liczba stron: 288
  • Cena: 79,99 zł
  • Premiera: listopad 2017
BBPO 1946-1948

BBPO: 1946-1948

Scenariusz: Mike Mignola, Joshua Dystart, John Arcudi; Rysunki: Gabriel Bá, Fábio Moon, Paul Azaceta, Max Fiumara; Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Album mistrza komiksu amerykańskiego, autora bestsellerowego cyklu Hellboy, Mike’a Mignoli.

Agenci BBPO – Biura Badań Paranormalnych i Obrony – zajmują się tropieniem wszelkich stworzeń i rzeczy nie z tego świata. Najsłynniejszy pracownik biura to Hellboy.

W 1946 roku do zajętego przez aliantów Berlina przybywa szef BBPO, profesor Trevor Bruttenholm, by zebrać jak najwięcej danych o nazistowskich badaniach nad okultyzmem, magią i bioinżynierią. Wpada na ślad straszliwego projektu Niemców, znanego pod kryptonimem Vampir Sturm.

By rozwiązać tę zagadkę agenci BBPO będę musieli zaryzykować nie tylko życie...

Świetnie skonstruowana fabuła trzyma w napięciu i znakomicie wykorzystuje motyw nazistowskiej obsesji: połączenia bioinżynierii z magią w celu stworzenia broni doskonałej. Atmosfera wszechobecnej tajemnicy i przygody niczym z hollywoodzkich filmów powodują, że nie sposób oderwać się od lektury.

  • Liczba stron: 468
  • Cena: 119,99 zł
  • Premiera: grudzień 2017

Źródło: www.swiatkomiksu.pl

Komentarze

0
·
Z wielką chęcią kupie oba.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...