dziki_lad

Katastrofa - Dolina #2

Katastrofa
  • Autor
  • Autor tłumaczenia
  • Tytuł oryginału Die Katastrophe
  • Data wydania 27 maja 2011
  • Data wydania oryginału 26 lipca 2010
  • ISBN 978-83-62252-34-3
  • Wydawnictwo Telbit
Ocena użytkowników
8,5 Średnia z 2 ocen
Twoja ocena

Katastrofa – Kontynuacja bestsellerowej na zachodzie serii "Dolina" autorstwa Krystyny Kuhn. Po raz kolejny przeniesiemy się do elitarnej uczelni Grace College. Kolejny tom to kolejne zagadki i ich rozwiązania. Czy jednak każda z intryg kończy się wraz z pozornym zażegnaniem problemu? Czy może przed bohaterami stoi o wiele większe zagrożenie niż mogłoby im się wydawać?

Jedynym celem Katie jest wejście na szczyt góry Ghost, legendarnego trzytysięcznika, wznoszącego się nad doliną Grace. Wokół masywu nieustannie krążą mity, odkąd w latach siedemdziesiątych zaginęła tam bez śladu grupa studentów. Katie, Julia, David oraz kilku innych członków ekipy wyruszają w drogę, jednak sprawy wymykają się spod kontroli niemal od samego początku. Jakie zamiary ma zagadkowy Paul Forster, który w ostatniej chwili dołącza do grupy? Co naprawdę oznacza poruszające odkrycie w górskiej chacie? Wyjątkowo kapryśna pogoda naraża uczestników wyprawy na śmiertelne niebezpieczeństwo. Wkrótce okaże się, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem.

Wpatrywała się w obrazek leżący u jej stóp. Dwa kręgi po osiem kamieni. Jeden zewnętrzny większy, drugi w środku, mniejszy.

Pozostałe osiem kamyków tworzyło ramiona krzyża, łączącego oba koła.

Kto je tu położył, kiedy?

Czyżby kolejne wariactwo Benjamina, jedno z tych, które non stop wpadało mu do łba? A może opętany zazdrością Chris wymyślił coś takiego, by ich nastraszyć?

Skądże! W centrum tkwiło czarne pióro. Całość przypominała enigmatyczny przekaz.

Katie zmroziło.

Nachyliła się nad układanką, pozbierawszy kamyki jeden po drugim, cisnęła nimi w rozciągający się do przełęczy żwir. Minutę później po ezoterycznej formule nie pozostał ślad. Ale słowa, które przywodziła na myśl układanka, nie dały się łatwo wymazać z pamięci.

Dziś jest dobry dzień na śmierć.

Książki z cyklu

  • Gra
    #1 Gra
Wczytywanie...