outpost2

Judasz

Judasz
Ocena użytkowników
6 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Judasz Iskariota – akolita, obłudnik, winowajca – jest jedną z najtragiczniejszych postaci w Biblii. Ale gdyby nie on, historia Jezusa – historia, której Judasz był niewolnikiem, jeszcze zanim się narodził – nie wybrzmiałaby z taką siłą. Religia oparta na odkupieniu i przebaczeniu wymagała poświęcenia jednego człowieka za wszystkich. I tym człowiekiem nie był Jezus.

Ta napisana przez Jeffa Lovenessa, nominowanego do Emmy i nagrody Amerykańskiej Gildii Scenarzystów, i zilustrowana przez Jakuba Rebelkę (autora rysunków do m.in. "Miasta psów") historia jest porywającą odyseją, w trakcie której Judasz wędruje przez bezmiar piekła, doświadczając zgryzot i usiłując odnaleźć swoje miejsce w "najwspanialszej historii, jaka kiedykolwiek została opowiedziana".


"Jakub Rebelka to szalony geniusz. W jego rysunkach dużo się dzieje, a zarazem każdy z nich jest na swój sposób kojący i urzeka pięknem. Jak on to, u diabła, robi?".

Mike Mignola, twórca "Hellboya"

Recenzja Czytaj całą recenzję »

W dzisiejszych czasach łatwo o obrazę uczuć religijnych – a zarazem religia sama w sobie jest tematem chwytliwym, czy to w dyskusjach społecznych, czy kulturze. Tymi słowami kieruję was do komiksowej opowieści o Judaszu Iskariocie, mogącej wydawać się gwarantem niezadowolenia ze strony bardziej wrażliwych na punkcie własnej wiary. W rzeczywistości to historia, która nie powinna nikogo urazić i którą należałoby traktować jako nieszkodliwą fantazję o losach Judasza. Wszyscy wiemy, co się... czytaj dalej...

Wczytywanie...