Joker wygrywa na Festiwalu Filmowym w Wenecji!

1 minuta czytania

Jeszcze nie tak dawno ze zdziwieniem przyjmowano wiadomość o udziale "Jokera" w konkursie na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Dziś możemy ogłosić pełen sukces twórców filmu.

joker

Nieoczekiwanie "Joker" zdobył główną nagrodę – Złotego Lwa. Rok temu nagroda przypadła "Romie", która później wygrała trzy Oscary, a miała jeszcze więcej nominacji, w tym w kategorii "Najlepszy film". Tym samym "Joker" może być czarnym koniem zbliżających się Oscarów – i mowa tu o filmie DC, inspirowanego komiksami.

joker

"Joker" zawita do polskich kin 4 października.

Komentarze

0
·
Czyżby DC na dobre przełamało passę złych filmów?
0
·
Po prawdzie, to DC też zrobiło dużo mniej tych filmów niż Marvel, więc porównania nie są takie łatwe. Ale fakt, że ostatnio idzie im coraz lepiej. "Shazam!" to dobra familijna produkcja z fajnym przesłaniem. No a "Aquaman" to taka radosna, kolorowa przygoda, że bawiłem się na niej lepiej niż na hitach Marvela Tylko sukcesu "Wonder Woman" jakoś nie ogarniam.

"Joker" to nowy kierunek, który DC może się opłacić, czyli kierunek: kino ambitne, dramatyczne. Nie rezygnuje z superbohaterskich filmów dla widzów w każdym wieku, ale jednocześnie znajduje dla siebie inne miejsce. A coś nie chce mi się wierzyć, żeby Marvel Disneya miał tu walczyć, bo musiałby wyraźnie oddalić się od kina rodzinnego.

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...