JLA - Amerykańska Liga Sprawiedliwości. Tom 3 - JLA - Amerykańska Liga Sprawiedliwości #3
- Scenariusz Grant Morrison
- Rysunki Howard Porter, John Dell
- Autor tłumaczenia Krzysztof Uliszewski
- Tytuł oryginału JLA: The Deluxe Edition, Vol. 3
- Data wydania 14 września 2016
- ISBN 9788328118102
- Wydawnictwo Egmont
- Seria wydawnicza DC Amerykańska Liga Sprawiedliwości
- Oprawa twarda
- Liczba stron 256
- Format 170x260 mm
- Druk kolorowy
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocenTwoja ocena
Superman, Batman, Wonder Woman – to początek listy superbohaterów z uniwersum DC Comics, którzy postanowili wskrzesić zespół do spraw interwencji kryzysowych czyli Amerykańską Ligę Sprawiedliwości (JLA). Superdrużyna stoi ona na straży bezpieczeństwa naszej planety, a że niebezpieczeństw na skalę planetarną, a nawet kosmiczną nie brakuje, Liga wciąż się rozrasta. Wcześniej dołączyli już do niej młodzi bohaterowie z Ziemi, a także Orion i Big Barda oddelegowani przez Nowych Bogów z kosmosu. Nadeszła pora na superbohaterów z przeszłości, a dokładnie z czasów II wojny światowej: do JLA dołączają dawny Flash oraz Wildcat! Nowa JLA – Amerykańska Liga Sprawiedliwości jest wyjątkową i niezwyciężoną formacją. Ale na Ziemi nie wszyscy są z takiego obrotu rzeczy zadowoleni. Nad własną superdrużyną pracuje amerykański generał Eiling. W tym samym czasie w różnych miejscach Ziemi pojawiają się tajemnicze kosmiczne istoty wywołujące u milionów ludzi ataki głębokiego snu. Co jeszcze planują dla naszej rasy przybysze z odległej planety?
Trzeci tom serii to kolejna eksplozja fabularnych pomysłów szkockiego scenarzysty Granta Morrisona (The Invisibles, WE3, All Star Superman, New X-Men). Autorem rysunków jest m.in. Howard Porter (Fantastyczna Czwórka, Flash).
Recenzja Czytaj całą recenzję »
W latach 90., ze względu na spadającą sprzedaż, DC postanowiło przekazać losy Ligi Sprawiedliwości w ręce Granta Morrisona, powszechnie znanego z "Azylu Arkham". Stworzone przez niego przygody o grupie herosów ze stajni DC zostały bardzo dobrze przyjęte. Czy po dwudziestu latach wciąż są warte uwagi? Zwykłem rozpoczynać recenzje komiksów od fabuły i dopiero po jej ocenie przechodzić do analizy szaty graficznej. W tym wypadku zrobię jednak wyjątek, ponieważ to właśnie rysunki były dla... czytaj dalej...